| MagikTrouBless a întrebat:

Cam de un an si jumate sunt depresiva si nu reusesc sa incetez in a vrea sa imi fac rau. Ma gandesc mereu sa iau somnifere sa adorm ca sa nu mai simt durerea din piept. Motivul principal e acela ca ma simt singura, nu e nimeni care sa ma tina de mana si sa-mi zica :"Totul va fi bine, sunt langa tine." Ma simt obosita de viata. Am doar 21 de ani si sunt drogata de gandul de a inceta sa mai respir. Orice as face mereu sfarsesc ranita de cei din jur, nu mai rezist. Imi trece prin minte sa iau seara asta ceva si sa scap de tot. Ce vreau
acum e un sfat, un gand si poate ca unul din voi ma va face sa ma razgandesc. Ce sa fac?sad sad sad sad

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Persoanele ca tine imi provoaca greata...
Stiu o fata de 21 de ani care si-a pierdut parintii cand era mica....nu a avut nici un prieten pana la 18 ani, nu a avut bani sa isi plateasca chiria pentru ca nu o angaja nimeni si si-a petrecut craciunul pe strada....si totusi a reusit sa isi termine o facultate, acum e fericita..si are un viitor.
TU in schimb te lamentezi aiurea fara nici un motiv, esti depresiva pentru ca viata e prea buna cu tine si esti trista din cauza grasimii...
la 21 de ani ar trebui sa fi mai matura de atat, si poate nu sunt eu in masura sa iti spun asta avand in vedere ca am 17 ani...dar maturizeaza-te putin
Sa fi singur nu e un motiv sa fi depresiv ..si sa te gandesti la solutii radicale!
dimpotriva, arata mai mult ca o criza adolescentina...
Daca vrei sa faci o prostie...fa-o
Dar va fi prostia ta, pacatul tau. ..idiotenia ta.
In loc sa sa te sinucizi pentru un motiv intexistent * pentru ca nu ai un motiv *, ai putea sa ridici capul sus..si sa te gandesti ca viata nu e atat de rea!
Crede-ma ca te inteleg la chestia cu singuratatea. nici eu nu cea mai roz persoana!
Dar ceea ce vrei tu sa faci e doar o dovada de prostie...
Demonstreaza ca nu e asa

| MagikTrouBless explică (pentru Apache):

Desi nu imi place ce cuvinte imi adresezi, totusi iti dau fundita pentru ca simt ce ai zis, si pe deasupra imi amintesti de cineva, pot zice una din persoanele care au contribuit la starea mea, mi-as dori sa vb mai mult, id meu daca vrei te astept : one_hellangel.coldviper

| Apache a răspuns (pentru MagikTrouBless):

Ok...o sa iti dau add

3 răspunsuri:
| MagikTrouBless explică:

Nu mai zic de faptul ca ma simt mega complexata de grasime