| anonim_4396 a întrebat:

am o problema de 2luni jumatete sunt cu un baiat pe care il iubesc foarte mult el imi zice ca ma iubeste dar nu stiu daca sa-l cred sau nu pentru ca desi suntem in aceeasi scoala ii place sa stea mai mult cu colegii lui si mai ales cu cateva fete (sunt un pic geloasa) la inceput nu era asa daca incerc sa-i represoz ca nu prea mai sta cu mine zice "Stiu dar mai vreau sa stau si cu prieteni" si in vacanta asta de iarna nu prea am mai vorbit mi-a mai scris pe mess ca ca ii este dor de mine si ca abia asteapta sa vina scoala sa ma vada dar nu stiu ce sa cred ca mai sunt si colegi care imi zic ca cica el nu ma iubeste si casi bate joc de mine dar colegi lui imi zic ca el dimpotriva ma iubeste doar ca asta e felul lui si nu prea stiu ce sa fac sal cred si sa merg mai departe cu relatia sau sa pun punct ca nu cumva sa sufar cel mai bun rasp. primeste funda

7 răspunsuri:
| Rotciv a răspuns:

Buna. In primul si-n primul rand nu te lua dupa gura lumii! Lumea tinde sa fie rautacioasa si invidioasa pe succesul altora! Trebuie sa-ti asculti inima si instinctele tale. Nu asculta pe nimeni in afara de tine.I-al frumos pe prietenul tau de mana si purtati o discutie putin mai serioasa.Intreaba-l ce are de gand sa faca in continuare.Si explica-i ca in felul in care el se comporta cu tine.Adica, nu-ti mai da atentie si sta mai mult cu alte fete te deranjeaza si e un mare minus la relatie, lucru care duce incet incet la despartire. Daca nici dupa ce vorbiti nu se schimba situatia parerea mea este sa-ti gasesti pe altcineva care iti dedica timpul pe care-l meriti.Succes!

| DenissA15 a răspuns:

Nu ai dc sa suferi si eu am fost in aceeassi situatie si pe mess imi spunea ca ma iubeste si din astea
erau zile cand nici nu ne pupam la scoala el statea k colegele lui.

| Emazio a răspuns:

Cred ca colegii tai te placwinking, cei care tiau zis, erau gelosi

| IuLLyaa02 a răspuns:

Asa sunt baietii in general nu le place sa fie sufocati. incearca sa fi mai nepasatoare daca vezi ca si el e incontinuare la fel de rece cu tine eu zic mai bine sa pui punct. si nu mai asculta ce spune lumea probabil sunt invidiosi/invidioase daca vrei sa vb mai mult si sa iti dau mai multe sfaturi poti sa imi lasi mesaj cu id tau si vorbim pe mess mai multe

| roxanika24 a răspuns:

Eu zic sa nu te iei dupa gura lumii si sa iti asculti inima lasa lumea sa vorbeasca.incearca sa il intrebi pe el ce are de gand sa faca si cu asta basta.bafta draga mea!

| soranaaa a răspuns:

Nu stiu ce sa zic. Tu tinzi sa aculti sfaturile celor care spun ca nu te iubeste pentru ca nu vrei sa suferi. Si nu e bine sa le asculti nici pe astea nici pe celelalte.Cel mai ok ar fi sa va intalniti fata in fata si sa il intrebiwinking.Eu am patit-o, el a evitat subiectul si nu mi-am dat seama asa ca am avut de pierdut.Tu il intrebi clar daca tine la tine sau nu. Daca evita subiectu sau te ia cu saruturi si mai stiu eu ce dulcegareli il respingi si ii spui sa isi caute pe alta pentru dulcegareli si tie sa iti raspunda.Fa-ti curaj chiar daca tii la el.E mai bine asa. Poate imi lasi un privat cu ce a iesithee hee.Te pup.Numai binee!

| viruusell a răspuns:

Buna draguta, pai daca el nu-ti mai da atentie prea multa nu inseamna ca nu te iubeste poate ca da si asta e felul lui de a arata. Sau poate ca nu te mai vrea in viata lui si nu stie cum sa-ti spuna cati ani aveti?