| DarkEmerald a întrebat:

Am o problema...
Ieri seara i-am zis fetei de care imi place,ca o plac si ea a zis ca ma place ca prieten si ca vreau sa fim la fel de buni prieteni, deci m-a bagat in Friendzone.
Stie cineva cum pot iesi din friendzone?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce, nu-ti mai place de ea?

| corbulalbrosu a răspuns:

Practic este imposibil sa schimbi sentimentele de atractie sexuala fata de o anumita persoana din moment ce acel sentiment nu este reciproc. Intre voi poate exista doar o relatie de amicitie de prietenie adevarata. Este posibil ca si ea sa fie exact la fel de atrasa, indragostita de un anumit baiat. Poti spera in continuare insa sansele dereusita in astfel de cazuri sunt minime daca nu chiar inexistente. Succes in viata!

| DarkEmerald explică (pentru corbulalbrosu):

Ba,chestia e ca ea m-o placut vara trecuta, dar nu mi-a zis si am aflat mai tarziu si speram ca totusi poate mai simte si ea ceva, adica din ce vorbeam noi nu pare atat de dezinteresata

| neutrino a răspuns:

Fata te-a respins politicos, ea nu are nevoie de tine ca si iubit, dar puteti fi in continuare doi buni prieteni, ceea ce nu este de colea. Vrei bine, nu vrei tot la fel de bine, dar eu te sfatuiesc sa nu dai cu piciorul asa usor unei astfel de oferte.

| Kira5854 a răspuns:

Nu poti, iar daca tipa va ajunge intr-o stare nasoala: de exemplu majoritatea persoanelor apropiate, o vor lasa balta cu sau fara motiv. Sau mai multi tipi isi vor bate joc de ea, s-ar putea sa creada ca va fi bine pentru ea sa fie impreuna cu cel mai bun prieten, care a fost acolo si a ajutat-o mereu. Insa, tot ce ai face ar fi sa profiti de ea intr-un moment de slabiciune, iar la final, pentru ca totul are si un sfarsit, vei pierde o prietenie.
Tine-ti prietena langa tine pentru ca mai exista si alte fete.

| Bernardus a răspuns:

Boss, nu prea poti sa iesi din friendzone. Trebuie sa vorbesti odata cu ea si sa ii zici : Auzi, eu (mai bagi si tu ceva de umplutura) te iubesc, si nu pot accepta sa te am doar ca amica. Sper ca poti intelege asta. Si dupa aia nu mai vorbesti cu ea. Trebuie sa nu mai vorbesti mult timp cu ea, si sa faci orice sa te ajute sa iti iei gandul de la ea.

| Ađrian90 a răspuns:

Bă, nu prea poţi. Eu am reuşit de vreo 3 ori, dar mi-a luat foarte mult timp, undeva la 7-8 luni cu fiecare. Dar dacă fata iasă mai mult cu băieţi bine făcuţi şi prostii, nu prea cred că o să te scoata din Friendzone... Mai bine du-te şi distrează-te cu prietenii, fă-ţi alt crush şi mai încearcă.
Succes :3

| DarkEmerald explică (pentru Ađrian90):

Ba,chestia e ca ea m-o placut vara trecuta si ea nu mi-o spus, si speram ca poate mai simte ceva, si din conversatiile noaste nu parea chiar atat de dezinteresara. Si ai pute sa imi spui si mie cum ai reusit sa iesi din Friendzone?
Ms pentru rasp

| Ađrian90 a răspuns (pentru DarkEmerald):

Bă, am stat alături de ea mereu, chiar dacă mă scotea din sărite mai mereu, îi suportam fiţele, vorbeam cu ea în fiecare zi, făceam glume, o făceam să râdă mult, în timp ce ea era tristă. Adică mna, vorbeam mereu, şi fară subiect, găseam eu ceva, vorbeam şi vorbeam, o înveseleam, o consolam, mă enerva, îi ziceam că o iubesc, ea îmi spunea că n-am şanse, eu tot îi spuneam că o iubesc. Trebuie să aştepţi momentele bune, să o vezi tristă şi să o consolezi, să vadă că se poate baza pe tine. Fă-o să se simtă bine!

| DarkEmerald explică:

Vă mulțumesc tutror pentru raspunsuri. Voi tine cont de toate!

| DarkEmerald explică:

Gretta,ba da