| Tavio a întrebat:

Am un prieten caruia ii place de o fata. Prietenul asta al meu nu e cine stie ce adica e mai mic(dar si fata e mica) si e considerat camn fraier de cei din clasa iar el si fata asta sunt f buni prieteni, au f multe hobbyuri cimune, seamana intre ei etc dar ea il considera doar un amic.Ideea e ca precum amandurora le plac filmele vreau sa imi recomandati un film care sa il dau fetei acesteia si care ar putea sa o faca sa realizeze ca si ea il place.Un film gen despre o fata care ajunge sa se indragosteasca de un baiat mai retras sau mai fraier sau mai rusinos sau mai ciudat etc, Ceva care sa o faca sa realizeze ce simte pentru el.

Răspuns Câştigător
| bambi12313 a răspuns:

O rana provocata din dragoste trece greu dar trece tot cu iubire, invat-o sa iubeasca din nou, si umple-i golul acela din sufletul ei. Doar spune-i in fiecare zii cat de frumoasa este si ce inseamna ea pentru tine si lasa deoparte rusinea si impresioneaz-o. Vorbeste cu ea, invit-o la un suc, sun-o fii amabil cu ea, ofera-i o floare chiar daca in ziua de azi e un gest demodat insa este romantic si defineste cu o mare precizie sentimentele. Spune-i ca nu ar mai trebui sa sufere si chiar daca e greu sa treaca pentru asta si exista un o fraza care spune : nu plange ca s-a terminat zambeste ca s-a intamplat. asta ar trebui sa-i spui si ei

2 răspunsuri:
| bambi12313 a răspuns:

Offf... nu stiu de ce am impresia ca prietenul tau si cu tine sunt una si aceeasi persoana dar in fine asta conteaza cel mai putin. In primul rand inimii nu-i poti porunci, nici inimii tale cu atat mai putin inimii unei alte persoane, oricat de greu ne-ar fi, oricat de mult ne-am dorii.
Un film pe care il pot recomanda este TOCILARUL FERMECATOR. Insa exista o probabilitate foarte mica pentru a-si da seama de anumite lucruri asta in cazul in care ea simte ceva.
Iar daca prietenul tau o place trebuie sa-i marturiseasca si oricat de retras, fraier, rusinor si ciudat ar fi ea va alege, si am spus-o si o s-o mai repet mereu : Viata este mult prea scurta. Dupa ce ca niciodata nu se stie ce ne asteapta ziua de maine ne prostim si noi sa ascundem sentimentele si anumite lucruri. Iar in momentul in care Dumnezeu va considera ca e momentul sa parasim aceasta lume sa plecam intr-una mai buna trebuie sa plecam impacati stiind ca am facut totul pentru a fii fericiti aici

| Tavio explică (pentru bambi12313):

Bine m-ai prins....eu sunt "prietenul" si da i am zis ca imi place de ea inca de vreo luna dar ea e mai sensibila si inca se reface dupa fosta relatie.Ideea e ca ea a avut numai relatii cu prosti tarani urati pana acum chiar daca ea e frumoasa si desteapta.Ideea e ca a zis ca eu nu sunt nici prost, nici urat iar fraier ma cred eu, ea nu e de parere cu mine ba chiar imi adora simtul umorului care este foarte dezvoltat.Si nu nu sunt "tocilar" sunt doar mai timid cand vine vorba de fete.Ideea mai e si ca o gramada de lume a zis ca semanam mult(si aspect si marime si hobbyuri si gusturi etc) ba chiar cand merg cu ea pe strada si ma intalnesc cu cineva spune ca "ne potrivim" dar ea spune ca inca nu e pregatita pentru o alta relatie dupa ce a ranit o fostul ei prieten care e un taran prost, nu stiu cum nu si-a dat ea seama de asta in cei 2 ani cu care a stat cu el...laughingSi eu as vrea sa o consolez, am nevoie de ea ca sa ma ajute sa trec peste anumite lucruri si eu vreau sa fac acelasi lucru cu ea.Deci nu cred ca ar merge filmul acela dar oricum multumesc pentru sfat. Daca mai ai vreo sugestie ti as fi recunoscator.

| bambi12313 a răspuns (pentru Tavio):

O rana provocata din dragoste trece greu dar trece tot cu iubire, invat-o sa iubeasca din nou, si umple-i golul acela din sufletul ei. Doar spune-i in fiecare zii cat de frumoasa este si ce inseamna ea pentru tine si lasa deoparte rusinea si impresioneaz-o. Vorbeste cu ea, invit-o la un suc, sun-o fii amabil cu ea, ofera-i o floare chiar daca in ziua de azi e un gest demodat insa este romantic si defineste cu o mare precizie sentimentele. Spune-i ca nu ar mai trebui sa sufere si chiar daca e greu sa treaca pentru asta si exista un o fraza care spune : nu plange ca s-a terminat zambeste ca s-a intamplat. asta ar trebui sa-i spui si ei