| Anonim257 a întrebat:

am o,, problema``. M-am indragostit dee o fata cu 1 an mai mica decat mine. Nu am curaj sa-i spun ce simt. Eu ma pricep cel mai bine sa vorbesc cu fetele. E singurul meu talent, dar in fata ei ma blochez. M-am apropiat foarte mult de ea si suntem prieteni buni si mi-e frica sa ma refuze si sa o pierd si ca prietena. Ce sa ma fac?

4 răspunsuri:
| AlinSiAtat a răspuns:

In primul rand, nu esti indragostit de ea. Esti atras de ea. Indragostit de ea o sa fii atunci cand ii stii toate defectele si tot o accepti in viata ta. Defectul nostru, al oamenilor e ca ne gandim prea mult la posibilitati. Eu iti zic pe fata, nu mai merge ca prin 80'-90'. Trebuie sa incepi sa te comporti cu ea cat sa ii dai de inteles ca vrei mai mult, sa faci aluzii de relatie, sa ii arati ca esti atras de ea, si sa ai incredere. Gandeste asa, peste ceva timp, ce o sa fie mai rau? ca i-ai zis si te-a refuzat sau ca nu ai incercat si te-ai chinuit singur intr-o relatie de prietenie? DO IT

| LoveSleep a răspuns:

Iar căcaturi din astea? Tu o vrei ca pe o prietenă sau ca pe o iubită? De ce ar conta dacă ai pierde-o ca și prietenă când scopul tău nu e să fiți amici? Nu mai fii papă lapte și 'scoate-o' în oraș sau ceva.

| Figaro69 a răspuns:

Fa-ti curaj si spune-i ceea ce simti pana nu este prea tarziu. si daca te refuza asta e viata, insa puteti ramane prieteni in continuare daca iti doresti

| uncopiltampit a răspuns:

Terminati ma cu prostiile astea, ca nu stiu ce sa fac. Fi barbat si spune-i auzi draga mie imi place de tine, si as vrea sa fim iubiti, prieteni, amici, etc. Daca nu vrea asta e viata!