| kitty_4375 a întrebat:

Am o problema...Mai demult, o prietena mi-a spus ca colegul ei de banca ma place (numele lui e David). Apoi au aparut tot felul de confirmari de la alti colegi care nu stiau ca eu stiu. O alta prietena s-a cam bagat in treaba asta si il tot suna si ii spunea cum sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu el si chestii din astea.Ma rog. Intr-o zi mi-a spus si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el. L-am intrebat daca ma mai lasa sa ma gandesc, iar el a spus da.(logic). Eu l-am placut in perioada aia, numai ca nu ma simteam pregatita de o relatie cu prietenul meu cel mai bun, asa ca i-am dat o explicatie foarte buna si am spus nu. A inteles mesajul, ceea ce m-a bucurat. Apoi a inceput sa o placa si pe prietena mea cea mai buna, cea care s-a bagat intre noi si tot asa, a fost refuzat. Ieri am vorbit cu David impreuna cu prietena mea si ne intreba cat il placem si chestii din astea. Am vrut sa ne lase in pace, asa ca i-am spus adevarul. Maria are un prieten, iar eu plac pe alt baiat. Si atunci au urmat tot felul de mesaje profunde, care ajung la inima, gen: Nu credeam ca tu poti sa faci asta : am crezut in tine, pentru ca... Te Iubesc. Si nu stiu ce sa fac : am incercat totul : i-am spus chiar ca o sa fiu cu el daca asta il face fericit. Dar nu. Spune ca nu asta e ceea ce vrea (sa fiu obligata sa fiu cu el ). El e cel mai bun prieten al meu si l-am ranit. Nu stiu ce sa ii mai spun. Va rog Ajutati-ma. Tin la el foarte mult.

Răspuns Câştigător
| InvisibleGirl a răspuns:

Eu zic ca s-a simtit refuzat si a incercat sa se razbune, vrand sa fie cu prietena ta.Zic ca gandeste foarte imatur si e foarte orgolios.Si sa stii ca : "te iubesc" inseamna un lucru mare.In unele relatii dupa luni bune isi spun "te iubesc". Trebuie sa dovedesti ca iubesti o persoana nu sa spui ca sa o impresionezi.Sincer baiatu asta cred ca are mai mult o obsesie pentru tine, pe langa faptul ca e imatur sentimental.Nu te forta sa fi cu el.Tu ti la el ca la cel mai bun prieten nu ca la un iubit. Daca te-ai baga intr-o relatie cu el nu ar mai suferi el, ai suferi tu...si la final el va avea cel mai mult de suferit cand ii veni spune ca nu esti fericita si ar trebui sa va despartiti.In acel moment el isi pierde si cea mai buna prietena, si iubita.

1 răspuns:
| petertb a răspuns:

Ar trebui sa petreci mai mult timp cu el in particular pentru a ti da seama cat de grozav este.