| AnnaMaria157 a întrebat:

Deci așa stă treaba, pentru care apelez la ajutorul vostru :
Îmi place de un băiat, cu un an mai mare. El știe că îl plac și când aduc vorba de asta, îmi spune că îi place de mine, tot felul de dulcegării. Înainte ne înțelegeam ca doi frați și acum nu știu. Acum ceva timp, vorbeam cu el și îmi spuse ca îi place de o fată, că vorbește mult cu ea.
Înainte majoritatea știau că ne placem reciproc, si un băiat (destul de mare, care e prieten cu el ) îmi spunea că a vorbit cu el, și că ar vrea să fie ceva între noi, dar când vorbesc cu el, nu dă nici măcar un semn, că m-ar plăcea. M-a întrebat mai demult dacă vreau să fim împreună, și am crezut că își bate joc de mine. A spus că l-am rănit atunci când nu l-am crezut. El e genul mai sentimental, dar își ascunde sentimentele in fața prieteniilor.
De fiecare dată îmi spune că îl doare că nu îl cred, dar uneori mă minte. Suntem ca și 'cei mai buni prieteni' și asta nu mă deranjează, dar. Ce să fac?

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

Iubiti mai gasesti in viata, dar un prieten adevarat mai rar. Eu zic sa pui in balanta astea 2 lucruri si sa vezi care atarna mai greu. Tu stii cat de,, bun prieten,, iti ieste. Gandeste-te ca de indragostit ai timp, asta apare pe neasteptate. dar un prieten bun, de incredere se formeaza in timp, in timp indelungat chiar. Decat sa il pierzi si ca prieten, mai bine te multumesti cu atat. parerea mea!

1 răspuns:
| xoxo05 a răspuns:

Poate incearca sa te faca geloasa.nu intra in jocul lui.sau poti sa ii spui ca ti-ai adus aminte de faptul ca te-a intrebat daca vrei sa fii impreuna cu el si spune-i inca o data ca iti pare rau, si incearca sa stai cat mai mult pe subiectul asta.