| AnoNimA_4448 a întrebat:

am si eu ceva pentru voi:imi place un baiat care ii place si celei mai bune prietene... el are deja o prietena dar zice ca ar lasa-o pentru mine. ce sa fac? am nevioe de ajutor si repede

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

Nu te baga in relatiile altora si nici nu te baga intr-o relatie cu cineva care abia a incheiat o relatie.In ambele cazuri risti sa suferi la modul serios.
Poate sustine el ca ar lasa-o pentru tine, dar dupa ceva timp risti sa te trezesti ca de fapt inca mai tine/o place pe fosta lui prietena si te lasa ca sa se intoarca la ea.Si ce garantie ai tu ca nu iti va face la fel cu alta? La un moment dat o place pe alta,te lasa pe tine si tot asa.Un tip asa imatur, care renunta asa usor la relatii nu e prea de incredere. In plus, ai sa te certi cu prietena ta[cu toate ca eu am scepticismul meu in privinta prieteniilor intre fete] si tot la suferinta ajungem.Mai bine te reorientezi.Risti prea mult si nu merita.

5 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Daca e cea mai buna prietena atunci cred ca ar trebui sa-l lasi. Mai intai trebuie sa ii fi tu prieten cuiva pentru a-ti fi si acea persoana tie. Chiar vrei sa-ti pierzi prietena pentru un baiat? Nu merita!

| Castiel a răspuns:

Nu ti se pare ca el este si tu esti cam curva/curvar?! Nu te gandesti la sentimentele acelei fete? sa-ti fie rusine! Si el ce l-ar oprii sa iti faca la fel pentru alta tu nu gandesti? esti o proasta! sau curva mai bine spus!

| katy a răspuns:

Pai zi-i sa o lase mai intai si pe urma te bagi sa fii in rel cu el

| maryngeorge a răspuns:

Gandeste-te bine ca daca ar lasao pe aia pentru tine ar putea sa te lase si pe tine pentru altcineva mai tarziu

| mika2011 a răspuns:

Daca zici ca si prietenei tale ii place vorbeste cu ea si asa vei veda cum stau lucrurile.