| paturica a întrebat:

am si eu nevoie de ajutorul vostru... acum 5 luni am intretinut relatii sexuale cu un baiat protejat desigur dar imi este teama sa nu fiu insarcinata in prima luna mi-a intarziat menstruatia, apoi a inceput sa vina regulat si mi-a venit regulat dar mi se pare ca mi-a cresut burta... acum 2 luni jumate am facut un test de sarcina care a iesit negativ. am nevoie de sfaturi. sunt sau nu?

8 răspunsuri:
| larrii a răspuns:

Nu esti, daca prezervativul nu s-a rupt si ai facut teste de sarcina care au iesit negative, nu esti. pentru siguranta ta, mai poti face unul chiar daca il faci de pomana, dar oricum mai mult ca sigur nu esti. Nu este nimic daca ti-a intarziat menstruatia putin, car despre faptul ca ti-a crescut burta esti tu paranoica si te gandesti prea mult la asta. Stai linistita, nu esti insarcinata: )

| ValyCoolBoy a răspuns:

MA fata... daca ai facut protejat si decat ti'a intarziat. nu e problema asa de marehee hee... daca chiar vrei sa fi sigura du'te la un ginecolog si vezi ce spune si grija ce faci si continua sexul protejatbatting eyelashes

| Zuzazozo a răspuns:

Nu ai cum sa fi insarcinata.ciclul poate exista in timpul sarcinii dar decat in primele luni. Oricum, pentru siguranta ta mai fa un test de sarcina.

| Keith a răspuns:

Daca v-ati protejat si ai facut si testul care ti-a iesit negativ nu ai de ce sa iti faci probleme, poate esti doar balonata, si daca ai fi fost insarcinata burta incepe sa se cunoasca de la 4-5 luni depinde de organism, dar nu esti insarcinata asa ca stai linistita.BAFTA!

| RalucaScumpika a răspuns:

Daca ai menstruatie nu ai cum sa ramai insarcinata...

| Alissss a răspuns:

rolling on the floor)))

| costelus25 a răspuns:

Nu ai cum sa fii insarcinata sa ai si menstruatie...Mai usor cu produsele fast food

| Smileygirl23 a răspuns (pentru costelus25):

Informatie eronata. Exista cazuri [mai rare, dar totusi exista] in care femeile insarcinate pot avea menstruatie, ca si pana atuncihappy