| Miruna9090 a întrebat:

Buna, ultima oară cand am întreținut relații sexuale a fost neprotejat. Dupa aceea Menstruația mi s-a dereglat. Am făcut un test de sarcina și a ieșit negativ. Sunt șanse oricum, de a fi însărcinată?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La cat timp dupa sexul neprotejat, ai facut testul?

| Miruna9090 explică (pentru darrio2007):

După o săptămâna și ceva.
Acum a trecut mai mult timp de atunci și nu am mai făcut niciun test

| darrio2007 a răspuns (pentru Miruna9090):

Prea devreme, de-aia am si intrebat. Se face dupa 3 saptamani de la ultima partida de sex neprotejat. Nici macar o asemenea informatie nu o puteai căuta pe Google?

| Miruna9090 explică (pentru darrio2007):

Răspunsurile de pe net diferă. La farmacie de exemplu, mi s-a spus ca testul se face după ce l puțin doua săptămâni

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca sunt sanse de sarcina, odata ce ai facut sex neprotejat.

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala!
Orice test facut inainte de 21 de zile de la ultima partida sexuala este facut eronta si inutil.

| Miruna9090 explică (pentru Violleta2022):

Totuși, mi-a venit menstruația.
Mama mi-a spus ca atunci când a fost însărcinată cu mine, i s-a întâmplat.la fel, sa ii vina menstruația in timpul sarcinii

| Violleta2022 a răspuns (pentru Miruna9090):

Ma repet: fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, ca sa vezi clar pe tester daca esti sau nu gravida.
Menstruatia NU se deregeleaza de la sex, DECAT daca ai ramas atunci gravdia!
Ce i se intampla altor femei nu are relevanta pentru tine!