| Alex16rebel a întrebat:

Am si eu nevoie de niste sfaturi.Este un baiat in scoala, cu 2 ani mai mare, pe care il iubesc foarte mult. Am facut-o cu el acum ceva timp, dupa care ne-am despartit din cauza unor barfe si am ramas doar prieteni. Apoi ne-am certat urat iar acum ne salutam doar cand trecem pe coridor unul pe langa altul. Totusi se uita intr-un fel aparte cand trece pe langa mine. Ce credeti, inca ma mai place? Si ce credeti ca ar trebui sa ii spun ca sa ii dau de inteles ca inca il iubesc si sa vad daca si el mai tine la mine? Funda pentru cel mai bun raspuns si vot pentru restul

Răspuns Câştigător
| RyugaHideki a răspuns:

Probabil ca de fiecare data cand trece pe tine iti spune cu privirea ca ii pare rau si ca te doreste inapoi, insa poate crede ca tu nu mai simti nimic pentru el si nu doreste sa faca primul pas, nedorind sa te faca sa suferi si mai mult.parearea unui baiat e asta.
Ar trebui sa il prinzi singur, sa il iei in brate si sa ii spui ca il ierti (asta daca a fost vina lui). Desi nu ar suna prea bine.
Spune-i ca doresti sa fie totul ca la inceput, chiar si mai bine. Vei avea mereu nevoie de el si ca nu poti sa treci la un alt baiat dupa cate ai facut cu el.
Spune-i astea doar cand sunteti singuri ca sa aiba curaj sa iti raspunda cu sinceritate happy