| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu nevoie de niste sfaturi in legatura cu un baiat big grin.
Sa incep...E un baiat mai mare cu 3 ani pe care il placbig grin Suntem in aceeasi scoalabig grin
El e timid (si ma cam enerveaza chestia asta).
Am vorbit de cateva ori pe mess (eu am fost prima care l-a bagat in seama).
Cand am iesit de la scoala intr-o zi, el era in spatele meu cu niste prieteni. Eu eram singura. Nu stiam ca el e in urma mea si deodata, vine langa mine si imi zice "buna". Apoi, am mai vorbit putin, insa drumurile noastre catre casa s-au despartit.
La scoala, ne salutam...insa, daca atunci cand trece pe langa mine, nu ma uit la el, nu ma saluta. Si mai mereu asteapta sa il salut eu prima! sigh
S-a intamplat intr-o zi sa ies mai devreme de la scoala decat el. O colega de-a mea a vorbit cu un tip de la el din clasa sa vina pana la poarta scolii cu noi. Eu i-am spus sa ii spuna si lui Alex (asa il cheama pe baiatul timid pe care il placbig grin).
Si a venit si Alex cu noi, apoi s-a intors la ore.
Si s-a mai intamplat de vreo cateva ori sa plecam impreuna de la scoala (accidental, cred eu).
Uneori, insa, nu prea ma baga in seama. Adica, daca nu il salut, el nu spune nimic...straight face. Si fac atatea chestii ca sa il vad cat mai des, dar degeabastraight face Parca lui nu ii pasa, desi uneori imi da impresia ca ma place, insa nu face niciun efort ca sa ma vada mai des.sad
Voi ce credeti? Ma place sau nu? Ce ar trebui sa fac? raised eyebrows worried Am nevoie de niste sfaturi!
Multumeeesc! big hug

Dau funda! kiss

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Posibil sa te simpatizeze,dar inca nu-i arde de fete,crede-ma.
Este si timid,cum zici,dar pentru el fetele inca nu exista,inca nu e pregatit pentru o relatie,decat sa mearga cu o fata de mana sunt sigura ca prefera un fotbal cu baietii sau cs in linistea camerei lui.
Lasa-l sa mai creasca si orienteaza-te in alta parte.
Sau,daca-ti place atat de mult, continua-ti micul asediu, dar nu il sufoca, risti sa-l alungi, nu sa-l apropii de tine!
Ai grija.

6 răspunsuri:
| PlayWithMe a răspuns:

Am trait si eu o experienta de genul asta, doar ca eu nu eram timid, pur si simplu nu doream sa vorbesc cu ea, poate din orgoliu, nu voiam sa par slab, desi o placeam foarte mult. Evident ca dupa o perioada, ea a crezut ca nu o plac deloc si s-a dus totul, am gresit, am regretat o perioada, dar pe urma ne-am reintalnit si pot sa spun ca a fost cel mai frumos moment din perioada aceea. Daca nu vei incerca sa iesi doar cu el, nu vei vedea daca te place sau nu.Multe fete imi spuneau ca ma plac, desi eu nu intelegeam cum, desi ele spuneau ca imi arata asta, depinde si ce spui tu prin "fac atatea chestii sa il vad", pentru ca fiecare isi traieste dragostea intr-un mod diferit, poate lui nu ii plac persoanele lipicioase, sau poate ii plac, depinde de multe lucruri.Nu te arunca pana nu vezi daca este pe aceeasi lungime de unda cu tine, altfel vei suferi zile in sir.

| anonim_4396 explică (pentru PlayWithMe):

Hey, mersi mult pentru raspuns! Mi-a fost de mare ajutorhappy

| Azµre a răspuns:

Nu ai de unde să știi, nici noi nu avem de unde să știm, cel mai bine te bagi cu el în seamă!

| KittyBeyb14 a răspuns:

Pai e destul de complicat... Baiatu` ori te place ori nu are tupeu sa avanseze lucrurile. Incearca sa iesi cu o gasca in care sa fie si el si cine stie, poate se comporta diferit.

| oppyo a răspuns:

1. ai spus ca e timid, asta insema ca nu avut prea multe relatii pana la varsta lui, folosete acest lucru in favoarea ta.
2. stai de vorba cu el(spune-i pe fata ca ai vrea sa beti si voi un suc) fa tu primul pas! nu toti baietii au curaj sa faca acest lucru. si dupa suc o sa-ti faci u o idee daca te place sau nu. Trebuie sa petreci ceva timp cu el si dupa sa tragi concluziile.
3. daca nu el, asta e, mai sunt si altii!

| DeeaMunteanu a răspuns:

Pai gandeste, daca e mai mare ca tine, plus e timid, nu cred ca te place asa cum il placi tu. Si nu ar trebui sa ai multe asteptari de la el. Daca dorea sa fie cu tine facea primul pas, insa dupa spusele tale nu-l prea intereseaza. Sunt mai mare si cunosc cat de cat baietii, si inca nu am cunoscut baiat care daca place o fata nu o cauta, ci mereu incearca sa vorbeasca cu ea, ii zimbeste s.a. Mai bine cauta un baiat mai activ, esti tanara si varsta asta e asa de frumoasa incat nu ar trebui s-o irosesti pentru un baiat pasiv. Vei regreta mai tirziu. In principiu deja tu alegi, insa iti urez succeshappy