| whowho a întrebat:

Am si eu un fel de problema. Vorbesc cu un baiat pe facebook de 1 an de zile, el sta in Iasi iar eu in Braila. El e cu munca si m-am decis ca ma duc eu in Iasi, sa ne vedem pentru prima data, am stat o saptamana la el si...m-am indragostit. Acum nu mai stiu ce sa fac, nu stiu daca ma place suficient de tare sau ma considera ceva trecator. Imi mai spune sa vin iar la el dar apoi imi zice " ca e foarte ocupat, ca nu vrea sa stau singura sa ma plictisesc cat timp el e la munca" si chestii. Eu zic totusi ca ma place din moment ce el ma suna si ma cauta mereu, poate sunt eu prea nebuna, poate chiar are treaba si eu trebuie sa am rabdare. Nu sunt in apele mele si nu stiu ce sa fac. Ma place? O sa mearga? Sa am rabdare sa vad ce va fi? Cand il voi mai vedea? Orice sfat este bine venit, nu stiu ce sa fac. Cu siguranta cine este sau a fost indragostit pana peste cap stie ce simt acum sad. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| oprescudorin11 a răspuns:

Cine te impiedica sa incerci?
Eu mi-am gasit iubirea vietii in acelasi mod, reticent fiind! cand am vazut fata, nu mi-a venit sa cred cat de frumoasa este.Intr-o doara am vrut sa o vad. De fapt ea a venit in Bucuresti din Targoviste, si am sunat-o pe mobil si am 'intepenit ' sa vad ca era cea mai frumoasa fata, ziceam acum ca nu e de mine, dar a fost!
Curaj, incercarea moarte nu are.

| whowho explică (pentru oprescudorin11):

Iti multumesc extrem de mult. Voi incerca tot posibilul sa fie bine

| oprescudorin11 a răspuns (pentru whowho):

Sigur va fi, merci de premiu, nu-l merit, am fost cam hotoman, bazandu-ma pe o mica -mare experienta. Never give -up.Viata este atat de surprinzatoare, incat nu poti sa o banuiesti, sa-ti faci calcule anterioare.

7 răspunsuri:
| RedheadOnTheRun a răspuns:

Poate nu e cazul sa te arunci cu capul inainte dar in orice caz daca tu il placi acorda timp acestei relatii. Important e ca v-ati vazut,v-ati placut si ati pastrat legatura. E clar ca si el te place din moment ce nu a intrerupt legatura cu tine. Daca te ia in serios, asta ramane de vazut, e prea devreme acum pentru concluzii de genu'. Mai ai rabdare, nu ai motive sa te indoiesti de el acum, poate chiar are treaba. Lasa indoielile pentru moment si bucura-te de sentiment. E tare frumos sa fii indragostita!

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Ia spune-mi, in weekend nu poate venii la tine? Eu cand m-am indragostit prima data nu stiu daca dormeam 2 ore noaptea, mergeam si la servici dar mergem si sa ma intalnesc cu o fata, ieseam de la munca la ora 17 iar la 18 aveam tren la Targoviste, stateam toata noaptea cu ea si dimineata la 4-5 plecat spre Bucuresti. La voi este distata mai mare dar in weekend te poate vizita, macar de 2 ori pe luna

| whowho explică (pentru SpitalulDeGlumeti):

Poate venii...nu stiu ce sa mai zic, as fi vrut sa fiu si eu la fel de norocoasa ca fata de care te-ai indragostit prima data dar se pare ca nu sunt sad. Cred ca o sa o las mai moale, sa ii zic ca daca vrea sa ma vada sa vina el la mine. Iti multumesc!

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru whowho):

Incearca sa nu-l mai suni o saptamana, sa vezi care sunt reactiile sale