| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie de 3 ani, dar m-am indragostit de un coleg de serviciu, mai apropiat varstei mele.
Mai nou am inceput sa vorbim, lucruri banale, despre viata noastra. Stiu sigur ca ma place, dupa modul in care ma priveste. Acum a intrat in concediu 2 saptamani, dupa care voi intra eu 2 saptamani. Dar ma suna, mai ma intreaba ce mai fac, subiecte de munca.
Prietenul meu e tot ocupat cu munca, cand merge acasa e obosit...
Ce sa fac? De renuntat nu vreau sa renunt la el, dar si de acest coleg imi place. Ma face sa rad, e frumos, si...

Răspuns Câştigător
| wolder a răspuns:

Exact asa eram si eu. Doamne, ma vad pe mine acum 2 luni in ceea ce spui tu. Prietenul meu se comporta absolut oribil, nu-i pasa, nu ma baga in seama, nu-mi facea poftele, in timp ce celalalt era atat de dulce si frumos si atent. Asta tine de cat de capabil este un barbat sa tina o femeie langa el happy Nu doar femeile trebuie sa-i tina pe barbati langa ele.
Crede-ma te inteleg prea bine, insa alegerea e doar a ta.

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, dacă prietenul tău te iubeste si sinte ti de mult timp impreună nu renunta la el, dacă acesta de care i ti place tie este căsătorit?

| wolder a răspuns:

Am trebut si eu prin asta, cand stateam cu iubitul meu in casa dupa o relatie lunga, m-am indragostit de-un coleg de scoala care e mai apropiat varstei mele. Eu am dat la o parte 2 ani, la tine sunt 3 si relatia pare fi mai serioasa decat ce aveam eu...
Ai grija ce faci trebuie sa te decizi
:
- ii spui prietenului ca vrei sa va despartiti si ramai cu colegul de munca, asta dupa mine ar fi greseala pe care ai putea s-o faci
- sau ii zici colegului ca vrei sa fiti doar prieteni daca vezi ca bate apropouri

| SefaTa97 a răspuns (pentru wolder):

Nu vreau sa ma judece nimeni, dar imi place faptul ca bate apropouri... E atat de frumos. sad.
Prietenul ma neglijeaza. straight face Si parca toate gesturile pe care le face ma enerveaza!

| wolder a răspuns (pentru SefaTa97):

Exact asa eram si eu. Doamne, ma vad pe mine acum 2 luni in ceea ce spui tu. Prietenul meu se comporta absolut oribil, nu-i pasa, nu ma baga in seama, nu-mi facea poftele, in timp ce celalalt era atat de dulce si frumos si atent. Asta tine de cat de capabil este un barbat sa tina o femeie langa el happy Nu doar femeile trebuie sa-i tina pe barbati langa ele.
Crede-ma te inteleg prea bine, insa alegerea e doar a ta.

| iubesc a răspuns:

Nu stii sa iubesti...

| SefaTa97 a răspuns (pentru iubesc):

De unde ai ajuns la concluzia asta?

| iubesc a răspuns (pentru SefaTa97):

Pai cu ce ai spus...ai o relatie lunga si te indragostesti de altu...ti se pare ok pentru amandoi? Mai bine ramai cu colegul la un stadiu de prietenie si atat. Chiar tu ai spus ca nu poti renunta la actualul! Tu decizi.

| neutrino a răspuns:

Fluturasii nu ne cer voie atunci cand vin, si nici atunci cand pleaca, dar... crede-ma, relatiile cu vecinii si/sau cu, colegii de serviciu, nu aduc nimic bun, doar simple aventuri si multe barfe.

| SefaTa97 a răspuns (pentru neutrino):

Mi-e frica de faptul ca ar putea zice cuiva, ca vorbim.
Prietenul meu nu stie nimic.
Si am cam intrecut masura la telefon. cat si pe messenger.
Nu pot sa-l evit. Cu acest concediu tot la el ma gandesc...

| NickName01 a răspuns:

Scuză-mă, dar prima relaţie ce a fost? Dragoste sau bătaie de joc?
Ţi-ai bătut joc de el, sau l-ai lasat sa-si bata joc de tine?

| w0nderboy a răspuns:

Lovitura pe care o va primii prietenul tău actual, aflând că îl părăseşti pentru un coleg de muncă va fi colosală, eu zic să te gândeşi bine înainte să faci ceva ce poţi regreta. happy

| SefaTa97 a răspuns (pentru w0nderboy):

El ma neglijeaza.
Zice ca din cauza ca e obosit, ca munceste mult.
Eu il inteleg, dar totusi, am si eu nevoie de afectiune!

| w0nderboy a răspuns (pentru SefaTa97):

Crede-mă, cunosc situaţia, spune-i ce te deranjează şi mai aşteaptă o perioadă, dacă nu vezi nici o schimbare, lasă-l.
Am fost şi eu cândva la fel ca el, acum tânjesc după ea să ne împăcăm.
Daca o s-o luaţi pe drumuri separate, fii sigură ca va vrea să vă împăcaţi.