| Sara2 a întrebat:

Stiu ca suna ciudat sau sunt eu nebuna, dar fara sa vreau m-am indragostit straight face, de un bun prieten al iubitului meu, cred ca si el m-a simpatizat dar totusi... dati-mi un sfat ca imi sta gandul numai la el

14 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Parerea mea e ca e ceva temporar. Nu te grabi in a trage o concluzie. Nu poate fi vorba de iubire decat daca il cunosti foarte bine, ceea ce ma indoiesc. Iti place poate, dar asa ceva se intampla pur si simplu. La tine sentimentul e mai intens pentru ca iti dai seama ca e ceva posibil si nu e ca si cum ti-ar placea de un baiat pe care il vezi pe strada si nu il cunosti. Cred ca ar trebui sa te gandesti bine. Poti distruge o prietenie buna intre ei daca iei o decizie gresita. Si prietenul lui la un moment dat poate sa renunte la tine pentru a-i demonstra lui ca e mai importanta relatia dintre ei decat o fata. Gandeste-te si ca poate fi o incercare a iubitului care vrea sa vada ce faci. Mai asteapta si analizeaza. De iubit nu ai cum sa il iubesti, doar il placi dar asta totodata inseamna ca nu il iubesti pe iubitul tau si nici macar nu il mai placi daca ai gandurile astea.

| Flav a răspuns:

Esti femeie, nu? Pentru mine nu suna ciudat, e ceva obisnuit.

| CevaNormal a răspuns:

Alinutza nu fa prostii de genul asta, ce-i cu tine? tu mai bine lamureste-te cu sentimentele fata de iubitul tau si mai spoi o sa te gandesti cum sa-l cuceresti pe celalalt baiat, si mai gandeste-te bine la chestia ca: daca e un prieten adevarat atunci el in nici un caz nu se va da la tine, sau sa fie cu tine dupa despartirea voastra, si inca mai poti ramane si naiva. Asa ca cintareste bine si nu actiona in ainte de vremewinking bafta

| Sara2 explică:

Toata lumea ma critica, nimeni nu intelege sad trist, foarte trist

| IQOnly a răspuns:

Daca tii la prietena ta foarte mult, nu te mai gandi la el! M-ai exista si alti baietii!

| Piscotel a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat ca dupa o relatie de doi ani sa ma indragostesc de cel mai bun prieten al iubitului meu.Asa pur si simplu, a fost un moment. Dar, sfatul meu e sa te gandesti bine inainte de a lua o decizie. Daca iti sta gandul numai la cineva nu inseamna neaparat ca il iubesti, poate e ceva trecator si in timp o sa regreti.

| flavius1921 a răspuns:

Nu esti nebuna, asa fac multe fete in ziua de azihappydevine ceva normal.Parerea mea e sa te gandesti ce relatie ai avut cu prietenul tau si daca merita sa te desparti de el pentru unul de care nu stii nimic si te atrage doar fizic

| jenny a răspuns:

Nu suna ciudat chiar e ciudat. Daca el ti-ar spune ca s-a indragostit de prietena ta? Cum ar fi? desteaptate romane...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow ...si asta ai constatat asa intr-o clipa nu? pfuii sfatul meu baga`ti mintiile in cap sau si u ai 14 ani si habar nu ai ce inseamna sa iubesti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu ma mira.la cate bancuri am citit cu alinutaaaa... e de inteles. tu esti aia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai fii cit mai adevarata decit sa traiesti fals. Vor aprecia amindoi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-l!

| AlinMrs a răspuns:

E o diferenta mare intre,, a iubi" si a fi atrasa de cineva din punct de vedere fizic sau ce implica alte aspect. Stii proverbul ala,, nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard", cred ca se aplica destul de bine si in cazul asta. Si nu te critic mi se pare firesc insa, daca ai de gand sa te combini cu baiatul ala ai face bine sa u mai ai nimic de aface cu iubitul tau asa ca si sfat. Iti spun din propria experenta ca daca mi s-ar intampla mie, le-as rupe capul la amandoi.

| eusiatat_2898 a răspuns:

Nu te grabi!