| SnYcK3rS a întrebat:

am stat si am citit comentariile voastre in materie de abdomen, postate si la intrebarile altor persoane care aveau nevoie de sfaturi.
Eu nu vreau sa merg la sala, deci, prin urmare m-am decis sa-mi cumpar o gantera de 5kg.Am observat si pe net ca se recomanda si alergatul, eu acum fiind la liceu am decis sa incep urmatorul program din vara, imediat cum se ia vacanta, sincer mi'e jena sa ma duc la piscina asa.Sunt baiat, nu sunt gras am 57-60 kg si 1, 70 inaltime si vreau patratele.
Programul la care m-am gandit este in modul urmator

Luni-alergat cel putin 2 km
Marti-exercitii cu gantera si abdomene (50)
Miercuri-alergat
Joi-exercitii cu gantera si abdomene (50)
Vineri-alergat
Sambata-pauza
Duminica-pauza

Voi ce ziceti? Daca aveti alte idei sunt deschis. Daca as urma programul de mai sus in cat timp va aparea un rezultat micut de tot la abdomen? Daca vad ca am intr'un timp relativ scurt(2 saptamana+)un rezultat micut, am satisfactie si ma ambitionez sa fac mult mai mult. Daca aveti idei, si le'as urma in cat timp ar aparea un rezultat?
Eu am facut 1 luna 200 abs dimineata si 200 seara in serii de 20 30 40 50 si nici un rezultat si e normal sa fiu dezamagit.
Vreau cat mai multe idei si cat mai multe pareri.
Gantera o folosesc pentru biceps si triceps.

FUNDA+VOT

6 răspunsuri:
| gokart a răspuns:

Este de preferat sa mergi la sala. Acolo, un antrenor te poate sfatui cu privire la un program de exercitii corect, te invata CUM sa lucrezi (exercitiile executate incorect pot duce la probleme medicale grave).Un antrenor este esential pentru ce doresti tu sa faci.In 2 saptamani nnu vei face nimic exceptand ca te vei simti tu mai bine, mai activ.

| noescape a răspuns:

Vrei ceva vizibil? Fa sala pana lesini si lasa gantera de 5kg ca nici pentru penis nu e suficienta.

| CeQe a răspuns:

Nu ai nici o sansa sa ti se vada abdomenele dupa 2 saptamani.:o tu vrei asa peste noapte.Ai rabdare, mi-e dupa 3 luni a inceput sa mi se vada patratelele foarte bine, dar bine.si cu alimentatie foarte bunahappy si fara alergat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă zici că eşti la liceu, gantera este foarte mică, poţi încerca 8 10 12 kg, cu 5 nu prea faci nimic doar dacă ai probleme cu mâinile şi o iei mai uşor...

sunt multe de zis, nu am idee de unde să încep...
degeaba faci 100000 de abdomene dacă nu te alimentezi cum trebuie şi nu dormi suficient...
mănâncă mâncare cât mai sănătoasă şi bogată în proteine, baga şi nişte lipide dar nu foarte multe...
abdomene nu trebuie să faci prea multe într-o seara şi apoi următoarea seară, aşa nu faci nimic, lasă muşchiul să se formeze, luni joi şi duminică poţi face exerciţiile, cel mai bine se fac dimineaţa...nu te aştepta la razultate imediate, ţine-te de program, dacă îl laşi baltă nu o sa faci nimic, totul o să se acopere de grăsime...

lucrează pe grupe de muşchi în fiecare zi, alergarea e un exerciţiu complex dar te ajută mai mult să faci gambe şi să slăbeşti...sunt multe de zis, daca ai nelămuriri sau întrebări dă-mi un mesaj...

| IonutFurtunos a răspuns:

Este un program foarte bun!

| Duma_Adonis_1980 a răspuns:

Eu am doar 12ani siam inceput sa fac abdomene in fiecare zi 100 in doua etape 50.50 si cam dupa o luna mi sau conturat binisor patratelele