| SnYcK3rS a întrebat:

am stat si am citit comentariile voastre in materie de abdomen, postate si la intrebarile altor persoane care aveau nevoie de sfaturi.
Eu nu vreau sa merg la sala, deci, prin urmare m-am decis sa-mi cumpar o gantera de 5kg.Am observat si pe net ca se recomanda si alergatul, eu acum fiind la liceu am decis sa incep urmatorul program din vara, imediat cum se ia vacanta, sincer mi'e jena sa ma duc la piscina asa.Sunt baiat, nu sunt gras am 57-60 kg si 1, 70 inaltime si vreau patratele.
Programul la care m-am gandit este in modul urmator

Luni-alergat cel putin 2 km
Marti-exercitii cu gantera si abdomene (50)
Miercuri-alergat
Joi-exercitii cu gantera si abdomene (50)
Vineri-alergat
Sambata-pauza
Duminica-pauza

Voi ce ziceti? Daca aveti alte idei sunt deschis. Daca as urma programul de mai sus in cat timp va aparea un rezultat micut de tot la abdomen? Daca vad ca am intr'un timp relativ scurt(2 saptamana+)un rezultat micut, am satisfactie si ma ambitionez sa fac mult mai mult. Daca aveti idei, si le'as urma in cat timp ar aparea un rezultat?
Eu am facut 1 luna 200 abs dimineata si 200 seara in serii de 20 30 40 50 si nici un rezultat si e normal sa fiu dezamagit.
Vreau cat mai multe idei si cat mai multe pareri.Cu gantera fac pentru bicesp si triceps

FUNDA+VOT!

1 răspuns:
| Rritu a răspuns:

Eu din martie fac de 2, 3 uneori 4 ori pe saptamana abdomene, acum depinde de starea meatongue daca sunt fresh, cu chiu cu vai fac 200
Daca sunt mai obosit fac 150, in 3 seriitongue
Eu am 1.85 si 63kg deci sunt cam slab.dar aveam un pic de burta inainte sa incep, adica eram rotund la burtalaughing
Acum cand imi incord abdomenul, daca pun mana pe piele se simt patratelele smug
Si cand stau pe spate, putin indoit de spate se vad chiar bine, insa la mine partea stanga este mai pronuntata decat dreaptastraight face
Dar din cate am citit pe internet chiar si marii culturisti au mai pronuntata o parte decat cealaltatongue