| D33askumpik4u a întrebat:

as avea nevoie de ajutor... Daca am un iubit cu 4 ani mai mare ca mine (eu am 13 el are 17) si vrea sa ma culc cu el ce ar trebui sa fac? Toti baietii imi spun ca sunt mult mai dezvoltata la varsta mea decat alte fete si mai toata lumea imi da 15-16 ani si toti ma incurajeaza sa ma culc cu el ce credeti ca ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| HeathLedgerForever a răspuns:

Buna! Nici un baiat nu merita sa faci asta, pentru ca niciodata nu se stie daca vei mai fi sau nu cu el dupa actul sexual... Poti fi tu dezvoltata fizic, dar psihic nu esti, iar mai devreme vei regreta... De aici mai departe tu hotarasti, e viata ta, dar ne-ai cerut parerea. Sper ca te-am putut ajuta!

16 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Important e ce vrei tu, nu ce vrea el si nu te mai lua dupa ce zice lumea[oricum esti prea mica pentru ati incepe viata sexuala]

| Roxana121 a răspuns:

Date cu capu de pereti fatoo, pai cum sati excepi viata sexuaala la 13 ani e prea devreme, nu conteaza cit de dezoltata esti fizic, mai asteapta citiva ani, nu fi asa curioasa si nerabdatoarea in privinta sexului vei avea timp de toate de abia ai esit din pampersstongue

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandru0007 a răspuns:

Nu te culca cu el.e prea devreme.mai asteapta 2-3 ani.esti prea mica pentru asta.nu te strica

| wolder a răspuns:

Ar trebui sa mai astepti pana la 15-16 ani macat, eu asa am facut
Cand il vei pierde vei regreta daca faci asta
Fa ce vrei nu ce te incurajeaza lumea
Gandeste-te ca l-a varsta ta nu esti suficient dezvoltata

| ReiVaN a răspuns:

Te culci cu mine mai intai, si daca mie imi place te fac posta cu respectivul. La 13 ani trebuia sa ai deja copii! Unde ti-ai pierdut timpul?

| Ellena123 a răspuns:

Tu esti intreaga la minte?
Fato ai 13 anistraight face
Stai cuminte ai toata viata inainte ai timp sa te culci cu cati vrei
Doamne ce a ajuns si generatia astastraight face
Se prosteste lumea pe zi ce trece

| Azµre a răspuns:

Ești mică! Nu acum!
Nu ești pregătită atât fizic cât și psihic.

| yanira4u a răspuns:

Deci ai 13 ani...deci 13 ani si vrei sa iti incepi viata sexuala? si un baiat de 17 ani e impreuna cu tine? cred ca nu e nimic de capul lui. de ce ti.ai incepe viata sexuala la 13 ani? adica tu nu ai scoala? asta e lucrul cel mai important din viata ta sa faci sex? normal ca toti te incurajeaza. nimeni nu iti vrea binele. ma refer in general si nu asa doar la tine. tu trebuie sa gandesti cu capul tau. si ce daca ai pari de 15 16 ani tot 13 ani ai.

| ÐỄỄẴ97 a răspuns:

Ho! Mai asteapta ca ai doa 13 ani.

| deea3507 a răspuns:

Culca-te si cu tactu si cu mama ta ca nu conteaza

| justgabriela a răspuns:

Eu zic sa nu...Depinde de relatia ta cu el, de cat timp sunteti impreună. Ai grijă, este ceva ce nu vei mai recapata niciodata, așa că fii grijulie cu virigintatea ta. Dacă il iubești și ai incredere in el, mai așteaptă. pana la 15 macar

| Claudix a răspuns:

Pai tu vrei? Daca da, da Daca nu, nu

| costelus25 a răspuns:

Stai cuminte.esti mult prea mica pentru ati incepe viata sexualahappynu ai organele genitale dezvoltate

| costynel23 a răspuns:

laughing))

| BubububulinaTa a răspuns:

Nu e "recomandat" sa iti incepi viata sexuala de la varsta asta frageda. Apoi organismul tau nu se va mai dezvolta cum trebuie. Asta e parerea mea si a multor alte persoane, dar acum tu decizi ce faci cu viata ta! :*