| LonlyWolf a întrebat:

Am nevoie de ajutor! imi place o fata si nu stiu cum sa ii spun. adica nu e ca si cu alte fete. tin foarte mult la ea si as vrea sa fiu cu ea, dar nu stiu daca ei ii place de mine. nu stiu cum sa ii spun. mi-e frica sa nu ma refuze. ma nevoie de raspuns urgent! dau funda!
P.S. nu vreau raspunsuri tampite. decat sa raspunzi aiurea mai bine nu raspunzi!

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Urasc sa vad baietii care se tem sa vb cu fete, omule cheamo la o petrceere imbato si rupei pasarica

| LoveSleep a răspuns:

O relație se construiește în timp. O relație adevărată necesită o prietenie reală și mai apoi sentimente puternice.
Faza cu îmi place de o fată, îi scriu pe facebook c-o iubesc nu prea merge.
Dacă îți place, vorbește cu ea, fii lângă ea, ajut-o, fă-o să râdă, să zâmbească, și toate alea. În timp, sentimentele vor apărea de fiecare parte. Atunci, poți s-o inviți în oraș și uite-așa ai prietenă, ai o relație.
O relație adevărată e atunci când nu trebuie s-o întrebi dacă vrea să fiți împreună, ci vine de la sine, natural.
Dacă însă n-ai timp de toate porcăriile astea, trebuie să-ți cauți una cu nu prea mulți neuroni. Îi faci cu ochiu, sau cu o bancnotă de 500 de lei și bingo, ai ce tu-fe.

| LonlyWolf explică (pentru LoveSleep):

Dar ma inteleg bine cu ea, iesim in oras, vorbim, radem, am fost langa ea cand i-a fost greu, dar ne lipseste acel ceva...

| Lawliet14 a răspuns (pentru LonlyWolf):

Pai atunci daca o RELATIE INTIMA, nu vad de ce ti-ar fi greu sa-i marturisesti acest lucru! O faci spunandu-i unei prietene, nu unei persoane necunoscute.