| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU, as vrea sa va povestesc ceva si apoi sa ma sfatuiti, cei care doriti, acum 3 luni am cunoscut un baiat, il cunosc si in realitate ce e drept, dar noi am inceput sa vorbim online, el fiind acum in Germania, ideea este ca, el o sa vina acasa peste vreo 10 zile, si o sa stea vreo 7 zile in Romania, eu il plac mult, e un baiat tare bun, si cumsecade, amuzant, ma face sa zambesc, sa vad acea luminita de la capatul tunelului, dar ideea sta in felul urmator, el vrea o relatie cu mine, ar vrea sa raman cateva zile la el cand vine acasa, chestii de astea pe care na, orice om le vede normale, problema este ca eu, nu vreau sa imi stric linistea de acasa, cu ai mei, pentru asta, si mai e o problema, desi il plac si chiar nu vreau sa pierd un om atat de bun, eu simt nevoia sa fiu o femeie single….nu stiu, efectiv sunt genul ala care dupa 3 saptamani se plictiseste, dupa ce incep sa cunosc omul, mi se duce acea flacara pentru el…si nu stiu ce sa fac…

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vezi sa nu fie proxenet, ca asta fac tioti, se arata cei mai dulci si mai iubitori barbati din lume si vin fuga-fuga sa te cunoasca....doar ca sa te convinga sa fii cu el caa apoi sa te scoata din tara si sa te vanda pe piata de prostitutie.

| Hammurabi a răspuns:

Îi explici frumos că nu e posibilă o relație atâta timp cât sunteți la o asemenea distanță.
Și cât va mai dura situația asta, preferi să fiți doar prieteni.

Nu înțeleg ce relație vrea când el vine doar pentru câteva zile?
Vrea să se culce cu tine iar apoi să plece frumos la treburile lui?
Asta va fi relația? Foarte convenabil. Pentru el.

Dacă e un băiat atât de bun pe cât spui tu, va înțelege situația.
Altfel, înseamnă că te înșeli, că a reușit să te păcălească.

| AndreeaCristina12 a răspuns (pentru Hammurabi):

El initial zice ca vrea sa ma ia cu el, acolo, dar cred ca daca e asa cum zice el, se grabeste maxim fara rost, ori vrea sa ma duca cu zaharelul, mie sincer mi s-a luat de el si vreau sa fiu singura, dar mi e cumva mila, si stiu ca daca e cum se arata, as pierde un om super bun…

| Hammurabi a răspuns (pentru AndreeaCristina12):

După 3 luni de conversații online vrea să te ia cu el în Germania? laughing
Părerea mea e că e o vrăjeală ieftină.
Ai certitudinea că el chiar e în Germania? sau asta spune el doar?
Verifică. Când te întâlnești cu el, spune-i să-ți arate și ție poze de acolo de unde e el în Germania pe telefonul lui.
Dacă n-are ce să-ți arate sau găsește orice motiv, e clar că minte.
Nu se poate ca cineva care ajunge într-o țară din vest să nu facă o poză două. Indiferent cu ce, nu contează.
Dacă nu-i cedezi și încearcă să facă pe supăratul, la fel e un semn că e escroc sentimental. Unul care iubește cu adevărat, e atât de răbdător și așteaptă de nici nu-ți vine să crezi. Găsești exemple și aici pe site destule.
Deci e la îndemâna ta să analizezi și să-ți dai seama care e situația.

| AndreeaCristina12 a răspuns (pentru Hammurabi):

Chiar sta acolo, gen ma suna, vorbim prin videocall, imi arata, m-a sunat si de la munca, totul e ok cu el, doar ca ma grabeste la ceva foarte serios si nu stiu, nu sunt pregatita, uneori simt ca vreau sa raman single dar totusi parca ma gandesc asa la el…

| anonim_4396 explică (pentru AndreeaCristina12):

CITEȘTE DE 100 DE ORI și tu și altele care cunoașteți bărbați pe internet.

ATENȚIE

- un bărbat trimite mesaje la câteva sute de femei

- el este BLOCAT imediat de femeile care doar îl văd în poze sau el NU are facultate

- bărbatul când îi răspunde una ca tine devine EXTREM de GRĂBIT în relație ca să NU TE PIARDĂ și după aia să o ia de la capăt să trimită iar sute de mesaje la femei care NU îi răspund.

TESTAT peste 1 an de nevasta mea cu peste 2000 de bărbați pe un site foarte serios.

Erau bărbați de 3 categorii

- doctori, profesori, avocați, oameni de afaceri

- STRĂINI din străinătate și din România

- și a 3 categorie - tipul de bărbați la care NU le răspundea nici o femeie nici după 1 an - muncitori, mecanici auto, electricieni, vânzători, paznici.

DECI - ăla în Germania de aia e așa GRĂBIT că face parte din categoria a 3 și - DACĂ TE PIERDE - pe tine înseamnă să aștepte și 1 an sau 2 ani până să îi răspundă o femeie.

De aia ei și spun din prima zi că vor să se însoare cu femeile care le răspund ca să vadă alea că sunt serioși.

Ăștia - NU SUNT DORIȚI - de femeile care caută bărbați din categoriile 1 și 2.

| Hypefox a răspuns:

Draga mea, te sfătuiesc sa dormi la bărbatul cu care ai legătură stransa, cu iubitul tau pe bune, nu sa stai la el cateva zile si sa n-ai treaba cu el după, căci gândește-te ce urat dă in fata părinților sa stie ca stai pe la băieți acasa. Macar dacă e iubitul tau de ani de zile sau lunga durată, e deja altceva.

Apoi, gandeste-te ca, cu dansul va trebui sa ai relație la distanta. Nu-i da speranțe degeaba.

In final, înseamnă că la niciunul nu simți într-adevăr ceva real daca dupa 3 săptămâni nu mai ai flacăra. Poate nu mai ai flacără ca te dăruiești imd, o data ce daca el iti propune sa stai la el 4 zile daca nu ar fi parintii tu te-ai duce.

Trebuie sa oferi timp într-o relație, tu o gestionezi, tu să-l faci sa te caute, sa vezi ca vrea ceva într-adevăr de la tine si te dăruiești dupa o luna, doua luni. Supune-l la teste ca sa stii daca sa ai încredere in el.
Asa păstrezi flirtul, misterul. Nu le spune tot. Nu le zi tot despre tine sau chestii din casa ta. Daca te vede din prima si deja ajungi si in pat, pe lângă faptul ca el isi face pofta si devine dezinteresat, si tu ai problema ca iti pierzi flacăra.
Asa ca încearcă sa gestionezi altfel relațiile.

Căci, exemplul meu, sunt de aproape un an cu al meu, flacăra e tot acolo si nu m-aș satura de el si nici el de mine. Si mai ales asa trebuie sa fie la început.
Nu e roz, mai sunt si neînțelegeri dar trebuie să-ți asumi ca după ce cunoști acea persoana si zi de zi cunoști ceva la ea, cu defecte si cu bune trebuie să-l iubești pentru ceea ce e. Asta e iubirea intr-adevar.

Ai grija de tine! love struck