| casy14channel a întrebat:

Am si eu o problema. este vorba despre un baiat de la scoala pe care-l plac si ma inteleg foarte bine cu el, dar nu vreau sa-i spun ca-l plac pentru ca nu stiu...sunt super timida(dupa mine)si stiu si alti colegi, si ei ma intreba de ce nu-i spun si eu nu vrea sa o fac! voi cum ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| USERname_1596 a răspuns:

Cred ca ai putea sa-i spui sau sa taci! Alta data as fi rezolvat usor o astfel de problema, acum insa...NU POT!
Treaba e ca atunci cand eram cu fostul` m`am indragostit de cel mai bun prieten al sau, care dupa ce ne-am despartit(eu si fostul`) s`au certat intre ei, prietenul sau devenind astfel cel mai bun prieten al meu! El insa nu stie ca eu m`am despartit de fostul`(care a fost si primul`) din cauza ca m`am indragostit de el! De un an imi e cel mai bun prieten si eu sunt cea mai buna prietena a lui, dar tot sunt indragostita de el!
Eu am preferat insa sa nu spun nimanui pentru ca nu am incredere in prietenii, decat in el si lui mie teama sa-i spun pentru ca in cazul in care el nu ma place, n`am fi nici impreuna si nici nu am mai ramane prieteni! Acum totul e secret si pentru moment sper sa ramana asa.

Mi`e teama insa pentru ca poate ca si el ma place pe mine si daca nu ii spun eu nici el nu o va face si astfel totul v-a ramane scrum! Daca vrei sa mai vb asta e id meu: loveamigo97@yahoo.com

5 răspunsuri:
| Ros3Blu3 a răspuns:

Unii baietii cand afla ca ii placi iau distanta, unii devin mai prietenosi si incearca sa te faca sa spui[ in caz de a auzit de la altcineva] Totusi nu stiu daca spui ca il cunosti si va intelegeti bine gandeste'te la comportamentu lui sau asa prin absurd ii spui ca la o fata ii place de el una mai urata asa si vezi ce zice daca zice nu imi place de ea... ii place de altcineva si incearca sa afli de cine poate esti tu pers pe care o placebig grinbig grinbig grin De obicei asa fac baietii big grin Te pupiccc :*:*:*:*

| cockie_green a răspuns:

Pai daca esti asa de timida sa ii zici in fata zii pe mess, ntr-un biletel, la telefonbig grinBafta.Cucerire placutalaughing

| simovacariu a răspuns:

Pai... poti sa-ti faci curaj si sa-i zici, poti sa rogi o prietena sa vorbeasca cu el si sa-l faca sa zica de cine-i place, poti sa-i lasi un biletel, poti sa...nu mai stiu.Succeshappy

| alice_2941 a răspuns:

Nu stiu...si mie mi se intampla la fel

| Geeo..! a răspuns:

Ia`l cu incetisoru. Daca chiar sunteti asa buni prieteni nu stiu incearca sa comunicati amn2. dar sa fiti singuri...si dupa poate si mai mult. Poate asa o sa deveniti mai mult decat amici.

Fa`ti curaj si fara teama!