| sayWhaaat a întrebat:

Cred ca e prima intrebare pe care o pun, la care nu as stii ce sa raspund, daca ar pune-o altcineva.
Deci, e vorba de o prietena. O cunosc de un an si suntem prieteni de mai putin de jumatate de an. Eu am un unchi mai bagaret, cu care si ea vorbeste, chiar des pot spune, si i-a spus ca ne da el bani sa iesim la un cinema, la care banuiesc ca ea a spus da, ca atunci cand am vorbit eu cu ea, m-a intrebat direct ce comedie prefer, a ramas sa vedem pana sambata.
Eu acum va intreb, cum ar trebui sa ma comport cu ea? Ca banuiesc ca asta nu e nici "date", nici intalnire intre 2 prieteni.
Daca nu o tin de mana sau lucruri de genul o sa ma simt ca un las, idiot, si pe ea o voi simti dezamagita, iar pe de alta parte daca incerc sa o ating, sa ii pun mana peste umar, mi-e frica de vreo scena penibila.
Voi ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Deja daca ai pus intrebarea pe aceasta sectiune, incepi sa fii asa cum ai spus. Du-te linistit la film, si tine-ti mainile acasa.

| sayWhaaat explică (pentru neutrino):

Pai, e in trend sa pui intrebari aici, nu se sanctioneaza am vazut, e "cea mai populata categorie" deci e super ok.
Deci spui sa nu fac nimic. Ok, voi tine cont de asta, multumesc.

| HaHaGirl a răspuns:

Ca ai cam 14-15 ani...asa-i? sau ma insel? mai mai ce copil esti...

| sayWhaaat explică (pentru HaHaGirl):

19 ani. Nu sunt copil deloc, doar ca e greu cand nu am mai fost pus in situatia asta.
Eu am cerut un sfat, nu sa imi aproximezi varsta, daca poti sa mi-l oferi, e binevenit, daca nu, cauta alta intrebare.

| HaHaGirl a răspuns (pentru sayWhaaat):

Eram amuzata de intrebare pentru ca la 19 unii baieti deja cauta altceva de fapt nu unii majoritatea si tu esti abia la faza cu cinema...ai multe de invatat dar daca vrei sfatul meu tineti mainile acasa si fa gesturi dinalea de pustan de 14-15 ani cca nu prea prind la fete nici la alea de 14 nici la alea de 18-19..eu am 20 neimpliniti dar cand mergeamm eu la cinema tu erai prin clasa a 7 a deci pe la 13-14 ani mergeam la cinema pentru un date..si legat de situatie te vei acomoda cumintelulu. apreciez faptul ca nu toti sunteti bad boys si ca mai sunt si dinastia ca tine ..nu zic ca nu merg la cinema imi place sa merg dar doar ca sa ma uit la un film nu ca sa ma intalnesc cu cnv..si daca vrei sa te apropii de eea incearca o iesire intr-un parc mai linistit daca esti din Bucuresti iti recomand sa ocolesti herastrau si teiul..copii multi galagie neah si poate poate va mai apropiati. good luck..bye

| sayWhaaat explică (pentru HaHaGirl):

Pai poate pentru ca e prima data cand petrec mai mult de 1 saptamana in Bucuresti? Atat pentru mine, cat si pentru ea, e ceva inedit. I-am spus ca o sa mergem peste tot, dar trebuie sa incep de la zero.

| simpluone a răspuns:

E o intalnire! Mainile se pot intalni "intamplator" pe bratul scaunului de cinema acoperiti de lumina intima a proiectorului. Daca isi retrage mana, e mai interesata de film decat de tine, daca nu inseamna ca te place si poti continua... dar iti recomand sa nu fi prea indraznet. Si mangaierea pe mana poate produce senzatii indeajuns de placute.