| anonim_4396 a întrebat:

Hey tpu..cu cateva luni in urma mi-a placut de un baiat care s.a dovedit ca nu ma place si etc. zile intregi dupa ce veneam de la scoala ascultam o melodie si plangeam foarte mult dupa dasul si ma rog..nu mai conteaza am trecut peste si gt..si acum sunt cu cineva etc.etc..dar totusi parca ma simt singura ma pot baza doar intr.o singura prietena! si acum vreo 6 ani am fost in Italia am stat un an jumatate si cand am venit inapoi aici in Romania m.am dus in parc am facut cunostinta cu niste copii si au inceput sa.si bata joc de mine mi.au pus o porecla foarte urata si radeau de mine..si tot asa..anul trecut eram mult mai slaba si aveam parul scurt..toti radeau de mine si ma strigau in multe feluri urate..anul acesta mi.am lasat parul sa creasca acum e lung. m.am ingrasat si arat foarte bine dupa spusele mamei si a cateva prietene apropriate..si totusi vreo 2-3 baieti mari rad de mine si mai spun ca prietenul meu nu vede bine si chestii de genul asta dar ei sunt foarte urati si prosti..si restul baietilor ma mici nu zic nimic spun ca m.am maturizat si ca arat mult mai bine si ma simt foarte prost ca stiu ca aia mari tot rad de mine si uneori nu stiu ce sa le mai spun nici replici bune nu mai am..le.am folosit pe toate! va rog eu din toata inimioara mea distrusa sa ma ajutati ce sa le mai spun?! am incercat sa ii tratez cu indiferenta dar nu merge..ma simt o fraiera! nu doresc la nimeni sa simta ce am simtit eu anii astia si drept dovada ca romanii nu au inima este faptul ca eu in Italia fiind singura romanca din clasa eram cea mai iubita! credeti sau nu toti colegii au inceput sa planga cand am plecat pana si "batausul" clasei.m.a strans in brate si a inceput sa planga! nu mai stiu ce sa fac spuneti-mi si mai dati.mi si niste replici daca vreti..si vreau sa spun ca m.am schimbat foarte mult nu mai sunt asa timida! inainte imi era frica si sa vorbesc asa ca mai bine taceam decat sa spun ceva gresit si timpul si toate lucrurile rele m.au mai schimbat numai sunt asa timida si fraiera pe dinafara dar inauntrul meu este o fetita timida care inca plange din orice si incerc sa ascund asta foarte mult si am cam reusit! sper ca nu m.am facut de ras dar cam asta este povestea mea de viata(pe scurt ca daca ar fi sa spun tot cred ca ati plange)! NU DORESC LA NIMENI SA SIMTA CE AM SIMTIT EU! Dau funda la cele mai bune raspunsuri pup :*

Răspuns Câştigător
| ElyNix23 a răspuns:

Hei. happy
Și eu am fost ca tine și încă sunt. Mereu vei găsi persoane care să te placă și persoane care pur și simplu să nu te sufere. Nu te lăsa îngrămădită de aceste lucruri. Fă ce e bine. Învață, ai grijă de tine și simte-te bine în pielea ta.
Pa, pa și succes!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fara intentia de a te supara iti spun ca, asa se intampla in lumea copiilor!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi pare rau si imi imaginez prin ce treci, dar stii cum e. unii oameni vorbesc ca sa nu taca. Indiferenta doare cel mai tare. Daca, atunci cand ei te jignesc, tu ii tratezi cu indiferenta si le demonstrezi ca ai cei 7 ani de acasa, bun simt si respect, o sa realizeze mai tarziu cat de tolomaci au fost.
Lasa-i sa vorbeasca.Pana la urma, atata pot si ei. De altceva, clar nu-s buni. Pentru ca un om normal, care stie ce vrea de la viata si se respecta, nu face asemenea afirmatii.
Trebuie sa-nveti sa tii cont doar de parerea celor care te cunosc, care-ti vor binele. Simte-te bine in pielea ta. Nu te subestima! Fii asa cum vrei tu sa fii si lasa-i sa vorbeasca.Nu poti fi iubita si apreciata de toti.
Gandeste-te ca viata e atat de scurta, incat n-are rost sa ne irosim timpul in halul asta. Sa fim afectati de niste barfe rele, spuse doar asa, ca sa se vorbeasca.

O zi frumoasa!