| cleansensation a întrebat:

Eu de cand sunt mic am fost o persoana mai timida, in special cand trebuia sa-mi exprim sentimentele in fata unei fete. La sfarsitul clasei a 8-a 2 prietene( pe una dintre ele o placeam foarte mult) mi-au spus ca ma plac si ca vor sa fie cu mine. :(( eu ca un prost m-am panicat si am inceput sa spun tot felul de minciuni, de prostii...pe scurt am refuzat cu un NU spus pe un ton categoric.
Acum sunt in clasa a 10-a. Timiditatea a mai disparut. De fapt disparuse de tot pana acum aproximativ 2-3 luni, cand am incercat sa intru in vorba cu o fata pe care o plac(placeam)foarte mult. Cand i-am spus ca imi place de ea si ca vreau sa fim impreuna a inceput sa rada de mine, sa-si bata joc... m-am simtit foarte foarte foarte aiurea atunci. Era destul un NU. Nu trebuia sa spuna tot ce i-a venit atunci in minte. :(( problema e ca mi-a revenit timiditatea, pot spune mai rau ca acum 3 ani. Si de o luna trec printr-o stare depresiva, am impresia ca nimeni nu tine la mine, ca sunt respins de toti, m-am inchis in mine si de multe ori ma consider cel mai urat om de pe pamant :((. Mai ales ca dupa acel episod cu acea persoana am facut si o mica burtica... e groaznic prin ce trec! Nu mai am deloc incredere in mine, aveam 10 pe linie la scoala, acum nici nu mai am chef sa invat. Simt ca mor! Inainte eram plin de viata. Acum sunt de nerecunoscut. Cu toate ca multe fete de la scoala imi spun ca sunt frumos, ca am ochi superbi, eu tot cel mai urat om de pe pamant ma simt. Si burtica pe care am facut-o in doar 3 luni ma dispera.Toata vara m-am chinuit sa arat bine(100 km/zi cu bicicleta, alergari, 100 flotari/zi etc etc) Sunt cu moralul la pamant. Va pun o poza si va rog sa-mi spuneti sincer daca chiar sunt "gras". Of! Nu doresc nici celui mai mare dusman sa treaca prin starea prin care trec eu acum! :((

http://img703.imageshack.us/img703/4840/xsxsxsx.jpg (imaginea am "cenzurat-o" pentru.ca nu doresc sa fiu recunoscut)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne cum sa fii gras? Nu esti.Mah tu nu ai incredere in tine cum ar trebui.Aceea fata cred ca nu s`a gandit la ce o sa simti tuh.Mai incearca ca o fata, poate de data asta vei avea mai mult noroc

3 răspunsuri:
| ZeDe a răspuns:

Pai spuneti asta in continuu,, Viata merge mai departe, uni vin alti se duc, una vine, alta trece''
,, Viata merge mai departe, uni vin alti se duc, una vine, alta trece''

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei stai linistit nu esti urat pup

| Kind3ru a răspuns:

Pentru tine am trei cuvinte viata merge inainte! sunt sigur ca vei gasi o persoana care sa te placa asa cum esti cat despre timiditatea ta e o problema mai mult mentala. cat despre fata care a ras de tine e o persoana fara sentimente cauta sigur vei gasi o fata pe gustul tau si care te va placea si ea la randul ei!