| JelLy_3370 a întrebat:

Daca ati putea sa ma ajutati cu niste sfaturi.Deci eu sunt cu un tip de care nu mi-a placut nicioadata, dar am fost foarte buni prieteni si in fine, si acum nu stiu cum sa fac sa scap de el.Adica sa-i zic intr-un fel ca nu mai vreau sa fiu cu el, dar fara sa ne certam, sa ramanem prieteni.Stiu ca o sa spuneti"bine daca nu`ti place de el dc te`ai pus cu el" ee, asta e o alta poveste.Am facut asta pentru un alt baiat si acum cred ca era mai bine sa stau in banca mea.Nu stiu ce sa ma fac, va rog ajutati`ma... spuneti-mi cum pot sa ma despart de el dar sa ramanem prieteni stiind ca lui ii place foarte mult de mine si. daca ma intelegeti! Msy:Xdau FUNDYTZA:X:*

Răspuns Câştigător
| Thesamegirl a răspuns:

Multi dintre noi am spune "gaseste momentul potrivit" ei bine, pentru o viitoare despartire nu exista un moment potrivit. Incearca sa ii spui prin metoda cea mai maleabila, insa daca tu ai spus ca tine foarte mult la tine.nici daca ii daruiesti flori nu ai cum sa ii curmezi suferinta.

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Spune-i ca nu te simti pregatita pentru o relatie serioasa.
Nu ii zice in fata ca nu poti sa il suferi ca nu e frumos.

| adrianajollie a răspuns:

Ii spui ca te`ai gandit mai bine si consideri ca nu are rost sa strici o prietenie pentru o relatie care oricum stiti aman2 ca nu e bazata pe dragoste autentica, sentimente profunde... ar fi mai bine sa va despartiti daca e si el de acord si sa ramaneti cei mai buni prieteni de acum mai ales ca v-ati cunoscut mult mai bine. etc. vezi si tu improvizezihee hee
Bafta!
funda?batting eyelashes

| uranus1995bz a răspuns:

Spune-i direct, nu te mai abate zi direct ca tu nu mai vrei sa iesi deocamdata cu nimeni si vrei sa stai singura, dar ai vrea totusi sa ramaneti prieteni incearca asawinking

| zxcv1234 a răspuns:

Pai vorbestei frumos cand este bine dispus sa nu se intample ceva sau sa te bata asa fac uni dar spune-i cu blandete si cand e bine dispus. Funda pls