| fashioncollection a întrebat:

Cum scap de un baiat care crede ca imi place de el si tot vrea sa fim impreuna dar eu vreau sa ramanem prieteni ca inainte?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atata timp cat ai manifestari afectuoase(imbratisari, pupaturi etc) fata de el va trai cu impresia ca ai sentimente fata de el si nu vrei sa recunosti asta. Tine-l mai la distanta cu acest mod de manifestare, repeta-i ori de cate ori e cazul ca este si va ramane un bun prieten iar in cele din urma va trebui sa inteleaga.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma bucur ca ti-am fost cat de cat de ajutor. Toate cele bune.

| frostxtq a răspuns:

Buna,
Daca iti e prieten bun si el te iubeste, nu prea o sa poti sa ii scoti asta din cap. Doar daca ii explici frumos si serios faptul ca intre voi nu poate fi nimic mai mult decat prietenie. Puteti sa iesiti si sa faceti lucruri impreuna, sa te comporti cu el frateste, in acest fel poate dragostea lui pentru tine o sa ia o alta directie si o sa tina la tine ca la o sora.
Oricum, cel mai important este sa ii spui ceea ce simti sau ceea ce nu vei simtii niciodata pentru el.