| cutiutacuminuni a întrebat:

:*! dati-mi si mie cateva idei de subiecte de discutie cu prietenul cu care nu am iesit pana atunci niciodata intre patru ochi :*

5 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Hai mai, afla ce pasiuni are, ce muzica asculta, ce filme vede, ce sport ii place sunt atatea subiecte de discutie, apoi intreaba-l ce-i place la o fata, cum ii place sa fie...adica incepi sa il introduci pe terenul minat al dragostei! Asa ca multa bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Leaga-ti o ata de mana si inventeaza-i o poveste. Imaginatie trebuie doar.

| LaLaLaLoveAlex a răspuns (pentru anonim_4396):

Care e faza cu ata legata de mana? chiar sunt curioasa,

| anonim_4396 a răspuns (pentru LaLaLaLoveAlex):

E o chestie aleatorie, care n-are nici un alt folos decat sa vorbesti pe marginea ei. E clar ca el intreaba "de ce ai o ata la mana?"... "doar de show". el incepe sa rada. ea rade. etc. Pur si simplu subiect de discutie si descruntarea fruntii.
La modul cum e pusa intrebarea de cutiacuminuni iti dai seama ca nu ma apuc sa zic 'subiecte'.
O discutie trebuie' sa mearga liber si de la sine. Daca iti faci un plan, cealalta persoana are impresia ca e la un interogatoriu / interviu.

| LaLaLaLoveAlex a răspuns (pentru anonim_4396):

Da corect. multumesc pentru raspuns!