| Simonici a întrebat:

De ce ma atrag barbatii mai mari ca mine cu 10-15 ani, ma atrag si fizic/sexual dar si din punct de vedere emotional/spiritual..de ce?

8 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

In alte cuvinte, pentru ca esti fata

| Annim a răspuns:

E pur instict la voi Femeile. Mereu credeti ca cei de seama voastra sunt prea slabi fizic si moral pentru ca sa va placa. Din punctul de vedere fizic sunt anumite elemente la barbati care voua va plac, aceste elemente se gasesc la baietii de la 13 - 14 in sus. EMOTIONAL" va indragostiti pentru ca va place, e mai mare, simtiti protectie, va place aspectul fizic, e putin mai destept decit cei de seama voastra are experienta in relatii si stiti ca ve-ti fi fericite. Dar totusi inainte ca sa-ti faci prieteni noi, nu-i uita pe cei vechi, pentru ca uneori baietii care-i crezi ca nu te costa pot sa coste de zece ori mai mult decit badaranul care-l alegi cu 2 ani mai mare. Ceea ce incerc sa-ti spun este ca baietii mai mari nu se ataseaza serios de o fata cu 2 ani mai mica, are nevoie sa fie uimit, dar o copilita nu-i trezeste mult interes. Sper ca nu scriu aceste rinduri unei fetite de 9 ani... laughing)) cum n-ar fi sper ca ti-am elucidat putin mintea. BYE! straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idem aici. Iți impărtășesc sentimentele și preferințele.

Evident, nu aș putea spune pentru tine care este motivul concret, indeosebi in ceea ce privește atracția fizică. (in genere, probabil au o anumită ținută, o alură mai impozantă; ține și de atitudine, care la bărbații mai inaintați in vârstă denotă o siguranță de sine mult mai bine consolidată, de,, mascul alfa'', ceea ce e foarte atrăgător pentru femei.)

Cât despre aspectul emoțional și spiritual, mi se pare firesc intr-o oarecare măsură.
Bărbații mai inaintați in vârstă sunt (de regulă) mai maturi emoțional, au un bagaj substanțial de experiență, și nu mă refer numai in materie de relații amoroase și abordarea femeilor, ci de viață, efectiv. Sunt mai siguri pe sine, pentru că deja știu exact cine sunt și ce vor, atât de la viață cât și de la o relație eotică, de dragoste.
Femeia are in general o nevoie inerentă de a se simți protejată, ocrotită, iar un bărbat mai inaintat in vârstă pare (și de multe ori chiar este) mai capabil să ii ofere acel sentiment de siguranță.
Fiindcă e mai matur decât tine, iți dă o anumită certitudine că poți găsi in el omul care să iți ridice moralul, să te inspire, care să te sfătuiască și de la care ai cu adevărat ce invăța.

Etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti majora?winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare om are fetishu lui, sau ceva de genu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si inca ceva, daca esti virgina e normal sa ai stari din astea

| Finlandianebuna a răspuns:

Draga simonici, iti voi spune sincer ce cred eu a and in vedere ca sunt fata si patesc acelasi lucru. Noi ne sintim atrase de barbatii Mai in varsta decat noi deoarece acestia sunt Mai maturi decat cei de varsta noastra, fizic sunt mult Mai dezvoltati si Mai eleganti si desi nu vreau sa par ipocrita dar sa fim seriosi...bani ne atrag Chiar daca zicem nu. Dar cei Mai mari stiu si Mai Bine sa vorbeasca, dar cu siguranta vor Fi o dezamagire ....crede-ma, STIU