| FashionVictim93 a întrebat:

am o problema la care as dori cateva sfaturi. Sunt cu un baiat de aproape 7 luni in ultima vreme acesta simt ca,cauta mereu cearta si ne certam din nimicuri, comenteaza la orice ii zic, chiar si atunci cand greseste tot el este cu gura mare iar cand observa ca ma "pierde" o lasa mai moale si zice ca se va schimba si nu va mai face asta etc si data viitoare iar o face ..marea problema nu ar fi aceasta.dar acum in jur de o saptamana am fost la o ruda intr'o comuna aproape de orasul unde locuiesc cam la 20 min max. ruda aceasta are un bar /magazin unde in fiecare zi si mai ales seara se aduna numai tineri in special baietii care sunt super de gasca ..acolo am cunoscuti mai multi printre care si un baiat de care a inceput sa imi placa de el mai mult de cat trebuie, eu nu as dori sa am o relatie cu el deorece el este cu 8 mai mare ca mine dar pare mult mai tanar, este tipul de baiat care ii place sa umble cu mai multe (in special numai c.e)cel putin asa l'am perceput eu si nu as vrea sa sufar mai tarziu. simt ca se da la mine si ca ma place dar am inteles de la ruda aceasta ca el iar fi spus "ca eu sunt prea linistita, finuta etc pentru el ..si ca nu face de mine"..am fost impreuna cu mai multi la un strand din apropiere si a stat toata ziua in prejma mea, am inotat impreuna, ne'am jucat copilareste in apa etc ..simt ca ma place (el are iubita cica )..imi spune mereu ca am cei mai superbi ochi etc si ma priveste mereu ciudat.m-am gandit ca poate cu mine ar fi altfel poate cele cu, care a fost au fost numai c..e..sambata aceasta voi merge iar acolo si am fost invitata in clubul de acolo dar ce sa fac? ..sa accept sa fiu cu acest baiat si sa renunt la actualul, sa fiu cu acest baiat doar pentru seara aceea in club sau sa stau linistita si sa ma distrez doar..ideea este ca eu nu vreau sa ii dau de inteles ca mi'as insela prietenul cum poate au facut si celelalte fete cu care este dar il plac si nu stiu ce sa fac nu as vrea sa imi insel iubitul si nu vreau sa renunt nici la el (ma gandesc ca am ajuns sa ma indepartez de iubitul meu datorita certurilor etc si sa ajung sa ma indepartez de el si sa ma indragostesc de altcineva) crying( ..am o stare ciudata mereu cand il vad pe tipul respectiv ma pierd toata ...multumesc pentru sfaturi

Răspuns Câştigător
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu prietenul tau si sa vedeti ce puteti face pentru relatie,asta daca mai vrei o relatie cu el. Si cu baiatul celalalt, nu ii arata ca il placi, nu te da la el, compoarta-te ca o amica. Daca e sa te placa atat de mult, va insista si iti va arata ca meritta sa vorbesti cu el.

| FashionVictim93 explică (pentru Djlsghtnquuw):

Pai eu nu ma dau la el nu fac nimic ..ma comport exact ca o amica...

| Djlsghtnquuw a răspuns (pentru FashionVictim93):

Faci bine asa happy

5 răspunsuri:
| ScriptS3 a răspuns:

Buna FashionVictim93,
Daca iti place chiar atat de mult de acest baiat cu 8 ani mai mare decat tine, deja inseamna ca imediat o sa-ti inseli iubitul.Mai bine te desparti de actualul iubit, si continui ori iti faci o noua viata langa celalalt. Tine minte doua lucruri:
1. Iubirea nu are varsta/limite.
2.Ai grija ca baiatul de care iti place sa nu aiba o alta femeie, aceasta v-a deveni la un moment dat,, inimica ta''
Sper ca te-am ajutat.Te pup!

| FashionVictim93 explică (pentru ScriptS3):

El este cu o fata asa zice lumea si uneori cica vb cu ea dar ceva de genul asta "ce vrei, sau lasa'ma, ii inchide tel cel putin in prezenta mea "...dar el nu mi-a zis pana acum ca are prietena sau nu...

| ioanna97 a răspuns:

Buna. eu cred ca ar fi mai bine sa te desparti de actualul tau iubit, dar mai intai fii sigura ca celalalt baiat(cel cu 8 ani mai mare decat tine) nu este combinat cu o alta fata.
bafta!
FUNDA?