| anonim_4396 a întrebat:

:*, de curiozitate as vrea sa intreb ce parere aveti despre fetele care vorbesc cu baieti care nu sunt tocmai frumosi dar nici foarte urati? Fetelor voi ati vorbi cu un astfel de baiat luind in considerare ca el este bine crescut,amuzant, atent cu o fata etc. fundita happy

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce parere avem despre fetele care nu prea dau importanta aspectului fizic? adica despre fetele care nu sunt superficiale... pai avem o parer buna

| OnuOnulică a răspuns:

Despre fetele astea am o părere bună... păcat că în ziua de azi nu prea există.

| neutrino a răspuns:

Daca tu pui problema in felul acesta, asta inseamna ca esti o fata normala, nici frumoasa, dar nici urata si ai gasit un baiat la fel ca si tine. Toata lumea are dreptul la iubire si nu vad de ce trebuie sa-i clasificam pe toti din acest punct de vedere.

| ElenaSA a răspuns:

Acum depinde ce este frumusetea. Poate ca tie cineva ti se pare urat, dar alteia frumos. Este discutabil. Si da, aceste calitati conteaza, il pot face pe om mai frumos, mai cu farmec decat il arata fizicul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer sunt intr-o situatie de genul e super inteligent si avem multe chestii in comun.Asa teoretic e inalt (patratele chestii)dar la fata nu te omoara dar am ajuns sa ma indragostesc de el. Asta-i viata nu frumusetea-i totul(conteaza dar nu-i totul).

| Futhakari a răspuns:

Sunt baieti care nu sunt perfecti sau frumosi dar pun pariu cu tine ca stiu cei ala bun simt si in plus cu suflet mare si stiu sa dea atentie cuiva, sau sa le sara in ajutor.

| Mariusis a răspuns:

Sunt baiat si iti spun asa.
Un baiat nu trebuie sa fie neaparat atragator pentru a ii acorda atentie,este si el om pana la urma.
Daca iti place de el si astea nu e nici o rusine,important este sa te simti bine langa el. Daca prietenele tale vor zice ca e urat si isi bat joc de el si astea,alea nu sunt prietene, eu de curand am rupt legatura cu cam toti baieti din clasa mea pentru ca isi bateau joc de fata de care imi placea si de mine in legatura cu ea, si am decis sa nu ii mai bag in seama, acei "prieteni" sunt istorie, poate cateodata dau dovada de cei 7 ani de acasa si ii mai salut cateodata, doar atat.

| BpBycaBestEVer a răspuns (pentru Mariusis):

Respect,ce bine ar fi daca ar fi mai multi ca tine...

| wannabeyourlover a răspuns:

Hey! Poate o sa-mi sara ceilalti in cap, dar consider ca intr-o relatie conteaza si atractia fizica. Degeaba va intelegeti din celelalte puncte de vedere daca nu exista scanteia aia din prima clipa cand v-ati vazut. Acum, bineintele, ca frumusetea e relativa, si poate cineva pe care ceilalti il considera urat, tie ti se pare atragator, asta e altceva. Insa intr-un cuplu nu conteaza DOAR atractia fizica, dar contribuie si ea la echilibrul lui!

| milkaCappuccinca a răspuns:

Avind in vedere situatia mea recenta, iti zic ca calitatile unui om il fac sa straluceasca si sa radieze de frumusete. Iubitul meu pe care l-am ignorat timp de citeva luni pentru ca il credeam un "urit" big grin acum a devenit cel mai frumos om din lume, pentru ca intr-adevar e cel mai frumos om! Cu totii avem defecte, daca astia care au un caracter minunat si o personalitate deosebita nu sunt precum baietii aia care-i vezi prin filme, atunci unul din asta frumos devine un inabordabil care crede ca poate sa dea toate fetele pe spate (nu spun ca toti sunt asa). Poate ca la un moment dat credeam ca in cel pe care-l vrei alaturi conteaza foarte mult cum arata (desi niciodata nu am facut diferente intre oameni) dar astazi mi-am dat seama ca nu traiesti cu frumusetea exterioara ci cu sufletul si personalitatea unei persoane.Atita timp cit te simti bine cu un om nu mai dai atentie altor pareri, iar fetele care tin cont de fiinta in general nu doar la capitolul "atractie fizica" sunt fete care stiu s apuna pret pe valoarea unui om, nu doar pe valoarea unui "ambalaj".