| anonim_4396 a întrebat:

De vreo cateva luni sunt atras de o fata. Este in aceeasi clasa cu mine si stam in aceeasi banca. Faza este ca ne apreciem foarte mult unul pe altul, ne pupam pe obraz, imbratisari tandre etc. Suntem foarte buni prieteni. Ea este tipul fetei dure dar si blande. Are un corp frumos si na. Eu un pic mai durduliu, nici foarte mult (Ei ii plac foarte mult patratelele. Am un coleg care are dar e urat cu draci happy ). As vrea sa o atrag si sa fim pana la urma asa zisi iubiti. Doresc seriozitate, si da la 14 ani si in a VII-a se intampla "primi pasi". Niste sfaturi as vrea de la un baiat cat si de la o fata.
Dau funda! :3

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Parerea mea este sa nu ii spui direct ca te trezesti in "friends zone". Apuca-te si tu de niste sport ca sa arati mai bine, nu numai pentru fata asta, dar pentru viitorul tau.
Incepi cu complimente discrete. Tti plac ochii ei, are maini fine (daca nu are niste labe cat lopetile, evident, ca proasta precis nu e!), parul este cum este el etc. Poti sa ii oferi cate o floare (trandafir rosu) iar daca te intreaba de ce, ii spui ca asa ai simtit. Cred ca intelegi mesajul, fa lucruri de genul asta. Daca merge bine, propune-i sa o conduci acasa dupa ore. Strangi relatia usor-usor.

| Børgø a răspuns (pentru SkyPilot):

Merci oricum! Nu are labele cat lopetile laughing)

| SkyPilot a răspuns (pentru Børgø):

Ideea era sa ii faci complimente sincere, daca e evident ca o aburesti o pierzi happy

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu am inteles cine te opreste sa inviti fata la un banal suc, baut intr-un parc, sau dupa un spectacol in oras.

| Caddy14 a răspuns:

Invit-o la un suc si spune-i ce simti pentru ea si daca se crede pregatita si te place te va accepta asa cum esti.Nu uita prietenii adevarati/iubitele te accepta asa cum esti. Daca vor sa te schimbe inseamna ca numa incearca sa profite de tine.