| kryssty13 a întrebat:

Salut si La Multi Ani! As avea si eu o nedumerire in privinta unui lucru. sa va spun. Sunt in clasa 9-a si in clasele 1-8 am fost coleg cu o fata care timp de cinci ani. mi-a luat mintile total ( cls 3-8) si culmea ca suntem si vecini de cartier. infine. Acum ca sunt la liceu ne mai intalnim decat peafara nu si la scoala pentru ca facem in licee diferite. Si aici incepe totul. De la sfarsitul clasei a 8-a am inceput sa nu mai simt nimic pentru ea pentru ca ea si recunosc ca eram si destul de timid sa o intreb daca vrea sa imi accepte prietenia. panamea. Acum de sarbatori am incercat sa ma schimb adica sa nu mai fiu tipul amuzant care facea glume si radea toata lumea mai mereu. am devenit putin mai linistit sa spun asa si gandesc foarte mult inainte sa spun un lucru... si din acele zile cand m-am schimbat. aceasta fata parca a inceput sa fie atrasa de mine ( adica mereu cand mergem cu prietenii de la bloc prin oras mereu vrea eu ori raman mai in spate cu 2-3 pasi ori mai infata. si ea mereu vine si ma ia de cot... seara cand toti plecam acasa nu ma lasa sa plec pana nu ne pupam pe obraz de noapte buna laughing si culmea ca a inceput sa imi revina si mie pasiunea pentru ea. si nu stiu ce sa fac ea nu prea a mai avut nici o relatie cu nimeni deci pot spune ca e o fata la locul ei si foarte de treaba. dar nu stiu ce sa fac. sa o intreb daca vrea sa fim impreuna sau nu. apoi daca m-ar refuza mie sa nu creada ca sunt obsedat de ea cum am fost inainte laughing si sa ma respinga. pentru ca ma inteleg foarte bine cu ea si nu as vrea sa stric asta. Multumesc.

6 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Am inteles ce pana mea laughing!
Pai este foarte bine ca te`ai linistit, ai fost tu insuti si daca ea s`a atasat de tine cand ai devenit,, cumintel'' inseamna ca este la locul ei si de treaba cum ai spus tu!
Nu incerca sa o intrebi din prima,, vrei sa fim impreuna? ''
Pentru ca te poate respinge!
Incearca sa vorbesti cu ea intre patru ochi ( adica doar voi doi). si sa incerci sa te lamuresti. Adica sa ii zici :,, Am observat ca in ultimul timp te`ai atasat de mine.'' Si astepti sa vezi ce iti spune. Apoi ::,, Ciudat este ca si eu simt o pasiune pentru tine, si as vrea sa te intreb daca nu te superi daca intre noi exista vreo legatura''
Sau, mai usor, ii citesti pur si simplu intrebarea pe care ai scris-o pe TPU si ea isi va da seama ca iti place de ea si ca esti putin mai timid. Asta este cea mai buna varianta.

Bafta! Sper sa mearga bine si sa faceti un cuplu pe cinste! ( Sa pui o intrebare cu faptul ca ai facut un cuplu cu ea sau sa imi trimiti mesaj )! Pa, te pup, Bafta!

| Luori a răspuns:

Poi simti ceva pentru ea. ce mai astepti?

Eu spun sa ii spui ceea ce simti, normal straight face

Daca te gandesti "daca ma va respinge", intreaba`te apoi "dar daca nu ma va respinge?"
Cine stie, poate iesi ceva frumos de aici big grin
Din cate am inteles si fata da cateva semne[te ia de brat, vrea sa stati mai retrasi, mai singurei fata de grupul din care faceti parte on the phone => deci sunt putine sanse sa te refuze :*

Haide curaj, gaino si. sa ne spui cum a mers :d

Pana la urma decizia este a ta, gandeste-te ce faci!

| undercovergirl a răspuns:

Nu-ti fie teama ca o sa te respinga, din cele spuse de tine fata chiar te place. Incearca sa discuti cu ea intre patru ochi si nu de fata cu "gasca" de cartier, propune-i sa iesiti undeva. Daca accepta poti fi sigur ca vrea mai mult decat o simpla intalnire si ai unda verde. Tot ce conteaza e sa fii sigur pe tine. Bafta!

| Sadiss a răspuns:

Inteleg ce zici. nu te arunca cu capu inainte. asteapta ceva timp. eu stiu incearca sa faci si tu un pas mai in fata poate ca te placea dar nu si personalitatea ta glumeata. acum ca te-ai schimbat ea poate te place mai mult si de asta se da la tine.
ai putea sa o atragi intr-un fel inspre tine facand anumite chiestii. daca vrei mai mult trimite-mi un msg cu id-ul tau si vb acolo. asa doar caeva sfaturi pentru inceput. bafta oricum

| claudica a răspuns:

Fa ce te indeamna inima... zii ca o iubesti pentru ca din ce ai povestit nu cred ca tu ii esti total indiferent

| lorelai cristinush a răspuns:

Daca iti place de ea si esti sigur de faptul ca e singura, merita sa incerci. Te va intelege! Iar daca intr-adevar ii place de tine sunt sigura ca nu te va refuza. Acum depinde de caracterul ei. Trebuie sa ii stii preferintele si comportamentul. Oricum, nu te astepta ca ea sa faca primul pas, pentru ca fetele sunt mandre si niciodata nu te va intreba: "Vrei sa ne combinam?". Cum ar suna asta din gura unei fete? laughing Daca e o fata mai timida, mai la locul ei, poti incepe prin a o intreba cum ar trebui sa arate baiatul ideal. Daca descrierea facuta de ea coincide cu portretul si caracterul tau, atunci o vei intreba daca i-ar place sa fii prietenul ei. Daca caracterizarea nu coincide, atunci va trebui sa astepti ceva timp. Daca e o fata mai rebela, mai populara si mai impulsiva o intrebi direct: Vrei sa ne combinam? laughing Si vezi atunci... oricum te vei face de ras daca asta crezi. Sunt sigura ca va fi intelegatoare indiferent de sentimentele sale. Ai face bine sa o inrebi, pentru.ca altfel iti va parea rau mai tarziu si cred ca nu ti-ar conveni daca o vei vedea cu altul. Si daca iti va spune da, mai departe te descurci singur.winking SUCCES!