| teiubesc_5807 a întrebat:

Hey,TPU! Deci,am o mica problema.
Eu am un prieten, suntem de 4 luni impreuna(am mai fost acum ceva tmp 1 an impreuna,dar ma rog.).Chestia e ca marti as vrea sa il chem pe la mine(nu vreau sa se intample nimic intre noi,stati linistiti).Doar ca m-am saturat sa ne intalnim la scara blocului(ai mei nu stiu de el si nu ne putem afisa). Stiu ca nu e bine ca nu le-am zis, dar il iubesc prea mult si nu as avea cum sa le demonstrez ce baiat minunat e.
Chestia e ca nu prea stiu cum sa ma comport.Adica el stie ca nu vreau sa facem sex sau ceva de genul,a zis ca intelege,stie ca nu vreau sa fac asta cu el( e tigan), dar stiu si ca excita foarte repede.Si pe mine ma cam ia valul, dar stiu cand sa ma opresc.De intamplat,nu se va intampla nimic,dar as vrea ceva mai special.O sa imi iau ceva decoltat,dar as vrea sa fiu si putin mai "indrazneata".Ceva idei despre cum as putea sa ma comport? Ce sa fac, sa ii starnesc si mai mult interesul pentru mine?( Fara raspunsuri gen: sex sau petting). Help!

6 răspunsuri:
| яоxs a răspuns:

Meh..simplu. Nu îl chemi, n-are rost să îl întârâţi degeaba dacă nu vrei nimic. "Dar ştiu când trebuie să mă opresc". Eşti sigură? laughing Nu te juca cu focul.

| Laura927 a răspuns:

Nu inteleg ce vreisad
Zici ca pe tine te ia valul si ca el se excita destul de repede! Ce crezi ca imi trece prin cap cand zici lucrurile astea?!
Cred ca a-ti incercat ceva impreuna nu zic ca sex, dar de unde stii ca se excita repede?laughing
Vrei sa il chemi la tine, esti sigura ca parintii nu se vor intoarce mai devreme sau ceva? ce ai sa faci daca este el in casa..il arunci pe geam?
Nici nu poti sa iti dai seama ce rau este in capul parintilor daca te prinde cu un baiat in casa.( nu conteaza ca este tigan sau nu )

Ai zis ca vrei sa ii starnesti interesul pentru tine. Vrei sa il faci sa te doreasca mai mult purtand un decolteu?
Sa iti spun parerea mea pentru ca ai postat pe TPU!
Nu vrei sa ii dezamagesti pe parintii tai,nici nu vrei sa ai un baiat ca sa vrea doar sex de la tine.
Nu il invita la tine,nu e o idee buna!
Cu toate astea daca nu rezisti tentatiei si o sa il chemi la tine,nu purta un super decolteu ori chestii din genu' pentru a atrage atentia.
Cu astfel de comportament " indraznet" singurul lucru care o sa gandeasca despre tine" Usuratica( femeie care se lasa convinsa usor de barbati)"
Nu ai sa ii atragi atentia ca si iubita! O sa ii atragi alt tip atentie,daca intelegi la ce ma refer.
Mai bine continua-ti scoala pentru ca ai o varsta frageda,si tine relatia cu baiatul acesta exact unde este acum, nu fa alt tip de greseli, o sa iti para rausad
In timp vezi daca baiatul acesta este indeajuns de bun ca sa iti cunoasca familia, nu conteaza ce rasa este si prezinta-l parintilor, daca este un baiat bun ei vor fi de acord.bafta

| teiubesc_5807 explică (pentru Laura927):

Stiu ca se excita repede pentru ca mi-a spus, am vorbit despre asta.Iar el ma crede o "sfanta"(super cuminte, nu zic ca nu sunt, dar parca vreau sa fim putin altfel), sa vada ca pot fi si mai indrazneata

| Laura927 a răspuns:

Scumpo nu trebuie sa vada ca esti mai indrazneata! e bine asa cum esti!
Trebuie sa ii pese de tine nu pentru un decolteu, trebuie sa ii pese pentru persoana care esti!
Faptul ca ti -a zis ca se excita repede nu da dovada de vreun' baiat bun sa stii nici in gluma, gandeste-te.

| AnalbagBannatPeNedrept a răspuns:

Dar nu inteleg care e problema? poti sa cumperi telefoane si de la un magazin avizat, preturile sunt mai mari, dar macar ai o garantie.

| Ciobotaru_Lucian_1990 a răspuns:

Sa il ti in frau cand incearca ceva obraznic si sa il chemi de exemplu la un film. Trebuie sa fi naturala dar si putin indrazneata.