| DeeaRoz a întrebat:

Dupa parerea voastra care este profil este mai bun? Stiinte Sociale sau Filologie, as vrea detalii despre fiecare profil in parte. Multumesc anticipathappy ..sorry pentru categorie, e cea mai accesata.happy

2 răspunsuri:
| Midnight13 a răspuns:

Sfatul meu e sa mergi la filo. Asta in cazul in care vrei sa inveti ceva. Dar daca esti o adepta a orelor facute la vrajeala, mergi la sociale. laughing cel putin la mine asa e. Socialele sunt cea mai slaba clasa. Depinde si de ceea ce vrei sa faci mai departe. La sociale nu stiu sa iti spun exact, dar la filo din clasa a 11`a nu mai faci mate, biologie, fizica, chimie, muzica, desen. So. Daca ai vrea o facultate de medicina sau ceva de genul, ai fi mai castigata la Stiinte ale naturii pentru ca acolo se axeaza mai mult pe aceste materii. E greu sa recuperezi doi ani. Plus ca cei de la filo, la fac mate, chimie, fizica si astea nu fac decat chestiile elementare. Nu prea se pune accent pe aprofundare. Aici e mai mult de engleza, franceza, istorie, geografie. Sper ca te-am ajutat. happy

| FuZzY_3230 a răspuns:

Ok, iti zic din propria experienta sa alegi filologie. Eu am vrut sa merg la mate-info insa am ramas la filologie. Sincer aici ai viata in timp ce fostii mei colegi de 1-8 isi tocesc coatele la mate-info. Suntem 34 din clasa si inca vor sa se transfere multi de la mate-info si chimie-biologie insa nu au loc. Cu filologie poti merge mai departe catre slujbe banoase cum ar fi : avocatura, psihologie si nici eu nu mai stiu.