| mady_7279 a întrebat:

Buna eu sunt indecisa la ce profil sa dau. am de ales intr. e filologie si stiinte sociale, vreau sa stiu parerea voastra dar argumentata si sa stiu ce materii fac.pls dau fundoi;**

Răspuns Câştigător
| Plague a răspuns:

Salut. La stiinte sociale nu stiu cum e, eu sunt la filo. Uhm...ce sa zic, mai mult vei face romana si limbi straine, si din clasa a11-a nu mai faci biologie, mate, fizica, si chimie. Daca iti place sa citesti, iti recomand filo

1 răspuns:
| Ionela256 a răspuns:

...deci.daca te duci la filo. faci multa romana(f bine)daca.te duci la stiinte sociale.te bazezi pe istorie, geografie. Poti iesi de la stiinte sociale.cat si daca te duci la o facultate cu acest profil. avocat, jurnalist, politician.etc.si daca dai la filo poti iesi nu stiu jurnalist. ceva legat de romana... funda?