| BLUEishot a întrebat:

e o poveste lunga asa sa incep e vorba despre prietenie o sa va spun mai multe faze. eu in clasa 1 m-am imprietenit cu o fata o cheama andreea multe povesti au fost pana in clasa a 3 a pana atunci parintii nu ma lasau cu ea ca ma invata numai la prostii etc :-J din cls a 3 ne-am imprietenit cu alta colega oana si eram toate 3 prietene pana cand m-am certat eu cu oana si toate fetele sau aliat cu ea happy plus ca oana si andreea ma barfeau foarte rau happy big hug mai tarziu peste vreo 2 luni m-am imprietenit cu oana barfind`o pe andreea happy cu asta ne ocupam noi bine intr-adevar eram mici si prostute. In cls a cincea cand m-am certat cu oana si m-am imprietenit din nou cu andreea ea era prietena cu o fata ale apoi incet incet am cladit o prietenie frumoasa sa zic asa si sa va mai spun ca in clasa a cincea a venit o colega noua eliza. Eu cu andreea si ale eram prietene cele mai bune, si eliza pe`acolo cu ea eram doar prietene, pe atunci ii facusem si un test :-Jlaughing daca o integram nu la picat si eram cica toate 4 prietene dar de fapt, pe la spate nu eram eram doar eu cu ale si andreea. Venise primavara lu ` a cincea lu andreea ii placea de un baiat pe nume seby eu cu el eram certati si dupa ziua mea aflu ca andreea ma mintise si imi ascundea un timp ca era cu seby. Am fost foarte suparata dar mi-a trecut pana la urma eram prietene numai ca numa eu nu stiam de ei ale stia. In acel timp ce era cu seby, si mie imi placea de un coleg de a lui si aflu dupa ca si andreea avea o simpatie pentru el. El ma ales pe mine laughing si am zis nu ca sa fiu o prietena adevarata. Apoi un alt coleg care ma placea din cls lor ma invita la o ziua lui de nastere bineintelwes ca am mers eu cu andreea si ea atunci la pupat pe colegul lu seby de care imi placea. Eu nu eram deloc geloasa ba chiar o laudam happy. Ea se dadea la el cand era cu seby si asta eu nu stiam. in fine veni vara ale a plecat la tara si am ramas eu cu andreea si eliza in oras. Ne intelegeam superb de fapt nu! andreea cu mine eram mult mai apropiate si cu eliza incepeam sa ma inteleg usor usor mult mai bine. Si andreea incepea sa ma barfeasca la eliza cel putin asa stiu si eliza imi zicea tot si m-am distantat de ea cumva si cu eliza eram :X, pana la urma ne-am impacat si eram,, bff", trecu` vara si ale veni in oras apoi ne reluam prietenia noastra eu ale si andreea. Eram noi prietene foarte bune numai ca andreea o barfea pe oana si pe eliza la mine - noi nu o suportm pe oana. Apoi rau a fost ca parintii mei cu parintii lu oana ne-au trimis la ore de engleza si mate angry impreuna si ca oana vorbeam adica ma intelegeam destul de bine aa si am uitat ceva eu cu ale nu prea vorbeam amn2 mergeam la andreea! intr-o zi de noiembrie eu cu ale vorbeam la telefon si ce sa vezi andreea ne barfea una la alta si de atunci am terminat cu ea nici numai vorbim nici nimic. Si oana cu mine ale si cu eliza suntem cele mai bune prietene si uneori mi-e dor de clipele petrecute cu ea dar cand am auzit cat ma barfit si cate strmbe a bagat mie sila! Si mai nou eliza incepe sa ma barfeasca la totii! numai stiou ce sa cred cam asa a fost copilaria mea pana acum! aa si am omis ca andreea se muta acum la alta scoala din semestru 2. mi-as mai dori sa ma impac cu andreea dar nu stiu si prietenele mele nu ma sustin! Ce sa fac sa numai existe atata barfa? Ce pot sa ii spun lu andreea? si scuze categoria.

p. s. nu vreau sa plictisesc pe nimeni cu intrebarea mea iar daca vrei sa jignesti mai bine numai scrie! funda - raspuns inteligent/folositor! mersi de ajutor big hug

Răspuns Câştigător
| Yoana a răspuns:

Ar trebui sa nu mai spui nimic la nimeni desi sunteti ''prietene foarte bune''. sincer acest cuvant de fapt nu exista. cel mai bun prieten al tau esti chiar tu!love struck. daca vrei s anumai existe barfa nu mai spune nimic la nimeni sa mai bine minte si daca te barfesc te asigur ca no sa te doar kiss

dar in ce clasa esti acum? happy

5 răspunsuri:
| BLUEishot explică:

A8achatterbox

| Allexaandraa a răspuns:

Acum este in anul 3 la facultatelaughinglaughingrolling on the floor

| MusicMakesMeFreeXD a răspuns:

Niciuna nu iti este o prietena adevarata
daca spui ca toate te-au barfit
dar nici tu nu poti sa spui ca le-ai fost prietena pentru ca si tu le-ai barfit
incearca sa-ti gasesti niste prieteni adevarati care sa nu te barfeascawinking

succes

Răspuns utilizator avertizat
| Al33 a răspuns:

Pai ce sa spun ar trebui sa stai mai aproape de persoanele care iti vor bine...nu spun acum care sunt ele ca nu vreau sa te fac sa cedezi... dar tu acum cu cine esti prietenasmugthinkingthinking funda?:*