| susanjusty a întrebat:

Bună TPU!
Povestea mea e una lunga si complicata...

Cand a inceput scoala m-am imprietenit cu un coleg de clasa fiind nou-venit.
Ma intelegeam foarte bine cu el, ne vizitam reciproc, ne faceam temele impreuna, eram ca doi frati.
Pana cand, petrecand atat de mult timp cu el, am inceput sa il simpatizez.
Odata m-a imbratisat si cand mergram pe strada era sa ne tinem de mana...
Si, intr-o zi, m-a intrebat pe cine plac... Apoi el mi-a zis ca o place pe o colega si de atunci nu mai vorbeam asa mult, nu ne mai intelegeam asa bine...
Dar, in fiecare zi imi da semne care ma fac confuza... Ma atinge pe mana, cand trece pe langa mine ma mangaie pe spate si in ore se juca cu parul meu...
Nu stiu ce sa fac... Sa ii spun ca il plac? Sau ce sfaturi imi dati?

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Park1Suin a răspuns:

Daca ii vei spune ca il placi lucrurile s-ar putea schimba si n-ati mai fi atat de apropiati.Dar cel mai bine e sa-i spui ce simti si ce ai pe suflet, pentru ca prietenii buni isi zic toate secretele. Dupa ceia ce ai descris mai sus mie mi se pare ca prietenul tau te cam place.winking
Fundita?

2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu ii spune, genul acesta de declaratii nu merge bine. Dar daca el nu are prietena, fa si tu acelasi gen de gesturi, atinge-l, zambeste-i, joaca-te in parul lui, poate sa te si lipesti usor de el. Atentie insa ca lucrurile sa nu mearga prea departe cand sunteti doar voi doi, este destul de usor sa va pierdeti controlul.

| unprietenaproape a răspuns:

Cand a zis ca ii place de o colega, a dat nume? poate se referea la tine