| anonim_4396 a întrebat:

Ce as putea sa fac sa nu mai fiu geloasa pe o colega. Nu stiu ce am, eu de obicei nu sunt asa dar acum nu stiu ce am.
Hai sa va zic si motivul:
Eram in clasa o 8-a...ne intelegeam destul de ok, ca niste colege/prietene.
Mie imi placea de un baiat si cred ca si la alte 2 fete din clasa..in fine...deci vorbeam cu el de cateva zile iar intr-o zi ne-am pupat..bla bla bla... dupa ne-am certat (de fapt eu m-am suparat pe el) dar am sperat ca ne vom inpaca.
Am vazut ca el ii tot mai distant fata de mine. Eu ma intelegeam din ce in ce mai bine cu colega respectiva si dupa vreo 2 saptamani de cand ma certasem cu el ea imi spune ca ei is impreuna de mai mult timp. (Ea stia ca m-am pupat cu el si ca mie imi placea de el mult.)...deci clar ca m-am suparat pe ea. Dupa un timp am auzit cv zvonuri cica ea ar fi insarcinata cu el.

Răspuns Câştigător
| SergiuBoss11 a răspuns:

Esti geloasa pentru ca e insarcinata cu el? asta e ciudat...nu o putem numi colega pentru ca s-a bagat in relatia dintre voi, iar el nu poate fi un iubit adevarat fiindca s-a cuplat cu o prietena de a ta, e inuman.Eu zic sa o termini cu ei, altfel vei avea numai de suferit.