| anonim_4396 a întrebat:

sad Este vorba despre mine si iubitul meu. Eu am 16 ani si el 19. Problema este ca de vreo 2 saptamani el tot vorbeste cu o fata(are 18 ani) iar fetei acesteia ii place de el si se tot da la el si pretinde ca il iubeste. De exemplu ieri noapte l-a sunat pe la 5 dimineata ca cica ii era dor de el, ii da mesaje incontinuu, vrea sa se vada cu el si eu nu mai suport! El zice ca nu e nimic intre ei si ca sunt doar prieteni, ca e ca o sora pentru el si ca nu ar sta cu ea. Si azi s-a suparat pe mine din cauza ca i-am spus fetei sa il lase in pace. Si zice ca sa nu ne certam din cauza lui si sa incetez sa mai fiu geloasa ca el pe mine ma iubeste! Da, recunosc ca sunt geloasa, dar il iubesc enorm de mult! Nu o mai suport deloc pe fata aia...mi se pare cel mai urat lucru sa desparti 2 oameni sad Si nu intelege sa il lase in pace si eu nu stiu ce sa mai fac! De 2 zile ma cert cu iubii si i spun sa nu mai vb cu ea dar nu intelege. Eu am impresia ca si el o cam place desi el zice ca nu e adevarat! Chiar nu stiu ce sa mai cred! Ce ar trebui sa fac? Voi ce parere aveti? cryingOfer FUNDA pentru cel mai bun si folositor raspuns! Multumesc! sad

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

El e pedofil tu minora mai lasa-l si invata cum e viata fara nebuni de aia

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Mai,daca un baiat ar respecta femeia de langa el,ar renunta la flirturile cu altele,mai ales cand stie ca o afecteaza pe fata in cauza. Spune-i ca nu poate exista o relatie de prietenie intre o fata si un baiat,pentru ca asa e. Vorbiti,si ajungeti la o concluzie buna pentru voi. El ar trebui sa o limiteze pe fata, sa nu lase unele lucruri nevorbite, pentru ca ea si-a facut iluzii cu un motiv anume.el a lasat loc. Clarificati lucrurile, si fara "nu e adevarat, nu se poate" ca intr-o zi o sa se poata.

| ElvisTare a răspuns:

Incetati cu tampeniile, fata e legala. Relatiile sexuale se desfasoara legal incepand cu varsta de 15 ani conform legilor din Romania. Daca nu stiti, nu comentati. Legat de problema ta, eu zic sa vorbesti cu el si sa ii spui ca esti geloasa, si sa ii explici ca gelozia ta vine din dragostea ce i-o porti lui. Sigur te va intelege si poate o va lasa mai moale. Succes!

| RAY a răspuns:

Adevarate drame pe aici ce sa spun, generatia ipocriziei online

| corbulalbrosu a răspuns:

Incearca sa dai crezare spuselor lui si incearca daca poti sa nu mai fii geloasa.

| neutrino a răspuns:

Fata nu are nicio vina, isi cauta si ea fericirea asa cum crede. El insa poate ca asteapta o prada mai buna, mai frumoasa, mai matura si mai legala.

| trixiiie a răspuns:

Copilu... Îmi pare rău, dar prietenul tău o place pe fata aceea. Dacă nu ar fi făcut-o, ar fi acceptat s-o dea dracu, indiferent „cât de soră îi era".
Și mie mi se pare josnică tipa și faptul că încearcă să vă despartă, dar asta e situața. Și se pare că încercările ei dau roade, din moment ce voi doi vă certați.
Dă-i prietenului tău un ultimatum : ori o dă dracui pe-aia, ori tu ai plecat, pentru că nu vrei să suferi.
Și da, știu, îl iubești. Dar dragostea în timp se stinge. Mai important e să termini cu un om când încă îl iubești, decât să o termini când îl urăști, pentru că ura aia îl ține în suflet toată viața.