| anonim_4396 a întrebat:

sad Este vorba despre mine si iubitul meu. Eu am 16 ani si el 19. Problema este ca de vreo 2 saptamani el tot vorbeste cu o fata(are 18 ani) iar fetei acesteia ii place de el si se tot da la el si pretinde ca il iubeste. De exemplu ieri noapte l-a sunat pe la 5 dimineata ca cica ii era dor de el, ii da mesaje incontinuu, vrea sa se vada cu el si eu nu mai suport! El zice ca nu e nimic intre ei si ca sunt doar prieteni, ca e ca o sora pentru el si ca nu ar sta cu ea. Si azi s-a suparat pe mine din cauza ca i-am spus fetei sa il lase in pace. Si zice ca sa nu ne certam din cauza lui si sa incetez sa mai fiu geloasa ca el pe mine ma iubeste! Da, recunosc ca sunt geloasa, dar il iubesc enorm de mult! Nu o mai suport deloc pe fata aia...mi se pare cel mai urat lucru sa desparti 2 oameni sad Si nu intelege sa il lase in pace si eu nu stiu ce sa mai fac! De 2 zile ma cert cu iubii si i spun sa nu mai vb cu ea dar nu intelege. Eu am impresia ca si el o cam place desi el zice ca nu e adevarat! Chiar nu stiu ce sa mai cred! Ce ar trebui sa fac? Voi ce parere aveti? crying( Ofer FUNDA pentru cel mai bun si folositor raspuns! Multumesc! sad

Răspuns Câştigător
| EuS200 a răspuns:

Vorbeste cu el deschis si sincer. Spune-i ca te deranjeaza. Nu mi se pare normal ca el sa accepte aceste lucruri de la ea. Zi-i ca nu mai suporti aceste chestii. Poate nu vrei sa te desparti de el, dar nu cred ca te simti prea bine in astfel de circumstante. El trebuie sa inteleaga faptul ca tu suferi din cauza acelei fete. Pe de o parte..incearca sa lasi lucrurile sa mearga de la sine si daca el te iubeste, va ramane langa tine. Daca situatia continua in acest fel, parerea mea ar fi sa ii spui foarte serios sa inceteze. Altfel te va pierde. Sper sa se rezolve.

| anonim_4396 explică (pentru EuS200):

Multumesc mult!

1 răspuns: