| funnyboy a întrebat:

Imi place de cineva din clasa de la mine si nu stiu cum s-o intreb daca vrea sa fie cu mine, Voi cum ati intrebat dar nu direct!

Răspuns Câştigător
| TuguiMihai1 a răspuns:

Invito la un suc... ( sau masinute sau oridce altceva iti va trece prin cap si crezi ca iar plsce si ei )
La intalnire incearca sa o saruti...
Daca ai sarutat-o gata e a ta...

4 răspunsuri:
| ĔℓѕιιDăăSmileee a răspuns:

Eu îţi propun să fii cât mai sincer posibil, ca să nu creadă cumva că îţi baţi joc de ea, sau aşa ceva.De obicei, aşa gândesc fetele. Câteodată ele cred că băieţii doar se râd de noi.Tu trebuie să-i arăţi că eşti mai diferit decât ceilalţi.Ai putea începe prin a te apropia de ea, dacă lucrurile decurg bine, aşa ai putea să o inviţi undeva unde să fiţi doar voi doi. Aşa cum a spus şi Mihai mai jos. Ai putea să o inviţi la un suc, la o pizza ceva. Unde crezi tu că e locul potrivit, să fii sincer cu ea şi să -i spui că o placi.Dar dacă afli că nu vrea să fie cu tine, nu fii supărat sunt sigură că în viitor o mie de fete se vor îndrăgostii de tine.Tu trebuie să fii puternic şi să mergi înainte.Lasă dezamăgirea la o parte happy! ` Fii tare pentru orice urmează să se întâmple :* `.
Fundă? big grin

| neutrino a răspuns:

Numai un copil cara nu are proprietatea cuvintului, intreaba pe cineva daca doreste sa fie impreuna. Atunci cand un baiat place o fata, o curteaza si atunci cand el crede ca fata incepe sa fie si ea interesata, o invita la un suc, la o plimbare in parc etc. Daca ea accepta totul e ok, daca nu, el nu trebuie sa se supere. Respectul pentru fata trebuie sa ramana intact.

| omik a răspuns:

Fate remarcat de ea.....si apropiete de ea. Dupa un timp ii poti spune "auzi (numele ei) ai auzit k de la prietenie se ajunge ff usor la dragoste?" big grin fundita?

| mikutsa77 a răspuns:

Hai ca am eu o idee cam neobisnuita, cam copilreasca, dar interesanta:deci ii scrii un biletel de ex: vrei sa iesi cu mine la o cafea sau vrei sa fii cu minne, ceva de genu asta sh jos ii scrii numarul tau de mob, dar ininte ii scrii ceva de genu: astept raspuna, shii dai biletelul sh astepti raspunsul sh totodatash reactia, succes...