| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a întrebat:

Imi place de un baiat din clasa mea, dar nu stiu cum sa il intreb daca vrea sa fie cu mine...

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Eu zic sa nu te risti sa ii zici tu pentru ca te poti lovi de un refuz si ar fi cam penibil.Mai bine fa pe detectivul nitel si afla pe unde merge, ce ii place sa faca si prefa-te intresanta de ce ii place. O sa vezi ca te va vedea cu alti ochiibig grin

7 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Pur si simplu ii spui ca iti place de el.si daca nu ar vrea sa fiti impreuna.love struck

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

De ce nu lasi baiatul sa faca primul pas. Daca sunteti colegi va vedeti in fiecare zi, puteti sta de vorba, in felul asta iti poti da seama daca te place, daca el nu actioneaza in nici un fel, ce rost are sa insisti tu.

| Ros3Blu3 a răspuns:

Hmmm... sfatu meu e ca esti fata si ca fata pica urat sa intrebi un baiat daca vrei sa fie cu tine :-s
hmm fii draguta cu el incearca sa arati ca iti pasa de el, cu alte cuvinte fa'l sa se indragosteasca de tine tongue

| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå explică:

Pai...noi vb mereu.ne trimitem biletele aproape in fiecare ora[nu de dragostex-(], si vb deschis...big grinbig grin

| d33a a răspuns:

Incearca sa ii atragi atentia, sa fii mai mereu in preajma lui si poate ca o sa isi dea seama ca-l placi si va face el primul pas. Poti sa-i spui pe mess, sau intr-un loc in care sa fiti decat voi doi...happytongue

| antonella_5557 a răspuns:

Mai bine inainte sa il intreb incearca sa te imprietenesti cu el sa vorbiti si pe urma daca vezi ca te place sau ceva de genu il intrebi deoarece nu poti venii sa l intrebi de pe o zi pe alta, incearca sa il cunosti intai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i de inteles ca il placi, vorbeste cu el mai mult, cere-i impresia despre muzica, filme...baga-te in discutie cu el. Daca nu reusesti asa, roaga niste prietene sa il cheme si pe el cand iesiti prin parc, si acolo ai ocazia sa vorbesti cu el. Daca intr-adevar este interesat de tine, sunt sigura ca el o sa faca primul paswinking.