| rapgirl123 a întrebat:

imi place de un baiat de ceva timp. Ma inteleg foarte bine cu el. Radem, glumim si ii pot spune tot ce am pe suflet pentru ca ma intelege. Problema este ca lui ii place de alta fata, iar eu nu stiu cum sa ii zic ca as vrea sa am o relatie cu el.

Răspuns Câştigător
| sayWhaaat a răspuns:

Deci ce iti voi spune mai jos, este din proprie experienta,desi sunt baiat,si m-am si documentat cu privire la asta, zic eu bine, insa ma indoiesc ca iti va place ce vei auzi.
Esti in friendzone, si imi pare rau pentru tine. ( adica esti doar o prietena,si te vede ca una)
De ce esti in friendzone? Iti spun eu, el a facut intre voi o relatie de BFFs(adica cei mai buni prieteni), care isi spun reciproc toate rahaturile ce li se intampla in viata de zi cu zi, in timp ce el isi vede de viata lui amoroasa.
De ce ai ajuns aici? Iarasi,iti spun eu, nu ai fost sincera cu el in legatura cu sentimentele tale, ai crezut ca se va intampla ceva de la sine si nu merge asa aproape niciodata. Datorita faptului ca ii spui tot ce ai pe suflet, te vede ca pe o sora,te cunoaste foarte bine, greseala a fost ca nu ai pastrat un aer de mister asupra ta.
Ce poti sa faci sa iesi din friendzone?
Nu ai decat o alternativa, trebuie sa ii spui cat mai repede ce simti pentru el, ca te raneste cand iti vorbeste de cealalta fata,ca vrei sa fiti mai mult decat prieteni,si ca daca nu se poate asta, nu se poate nici sa ramaneti prieteni, pentru ca practic de autodistrugi pe interior, de gelozie.
Nu conteaza ca esti rusinoasa, ca nu, daca nu-i spui nu veti fi niciodata mai mult decat prieteni.
Asta se aplica cam de la 15-16 ani in sus totusi, daca esti mai mica de atat, nu stiu de ce te-ai obosit sa pui intrebarea, la varsta aia sunteti doar niste maimute in calduri.
Iti urez succes!

| rapgirl123 explică (pentru sayWhaaat):

Iti multumesc foarte mult pentru sfat. Chiar m-a ajutat foarte mult ce mi-ai spus aici. Si nu, nu sunt o maimuta in calduri laughing am 16 ani tongue Multumesc inca o data :*

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate el te considera doar o prietena buna, asa din vorba in vorba, spune-i ce simti...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate, fii deschisa cu el. Spune-i ce simti, ca daca stai asa, el continua sa o placa pe aia, fara sa se gandeasca macar ca simti ceva pentru el.

| Toto47 a răspuns:

E complicat. poate ca te considera doar o buna prietena. nu intra cu el in vorba despre chestii de genul relatii, s'ar putea sa nu iasa bine. mai asteapta. ei bine, eu nu il cunosc dar daca tu stii sigur ca il cunosti foarte bine, si ca este sensibil, si genul de baiat cu sentimente si ca nu face misto de tine ar putea totusi sa iasa ceva. vorbeste totusi cu el. dar daca vezi ca nu raspunde cum vrei tu, sau zice ceva la care nu te astepti(ceva de rau) termina conversatia rapid. stiu ce zic. mi s-a intamplat si mie. eram in aceeasi situatie ca tine. ne intelegeam perfect. dar nu a mers deloc partea cu relatia. e una dintre zilele pe care as vrea sa le sterg. sa il fac sa uite. oricum! fa ce ti'am zis si vezi cum merge, dar daca nu funtioneaza, nu mai pune niciodata problema unei relatii de fata cu el happy

| xAle a răspuns:

Ii Spui, daca spune nu, nu o sa cada cerul.

| angelo321 a răspuns:

Nu te superi daca iti spun el crede cu tu pentru el esti o prietena nu o iubita. Oricum incearca nsa-l atragi cumva daca nu poti vorbesti in particular cu el si spune-i ce simti cu adevarat pentru el.Iti urez mult noroc!