| Syrten a întrebat:

Hey TPU!
Imi place foarte mult de cineva, imi acorda atentie, cadouri, am intretinut relatii intime, saruturi, dragalasenie, ca intr-o relatie. Totusi mi-a spus ca ii sunt o persoana foarte draga si ca tine foarte mult la mine, dar nu a adus nimic in discutie de indragostit sau iubire, spune uneori ca nu vrea asta. Nu stiu ce sa cred, o spune doar asa ca pentru a nu da o anume impresie sau nu e interesat atat de mult? Ma cauta mai des decat o fac eu si ma trateaza foarte frumos. Nu stiu ce sa cred.
Imi puteti da o parere/sfat? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

E bine sa ai incredere in tine, dar de asemenea trebuie sa stii ca nu exista garantii si certitudini...pentru nimeni. De aceea, consider ca e bine sa-ti ghidezi viata dupa dictonul "hope for the best, but be prepared for the worst". Bucura-te de ceea ce-ti ofera viata, momentul, dar fii mereu cu garda sus.

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Uneori e bine sa te ghidezi dupa ceea ce face o persoana, nu dupa ceea ce spune.
La o adica...care e mai importanta pentru tine, dragostea marturisita sau dragostea dovedita prin fapte?
Sunt unele persoane care desi iubesc, nu pot sa spuna "te iubesc".

| Syrten explică (pentru wildthing):

Ma gandesc ca am aceste dubii si imi doresc acel sentiment de iubire atat de deoarece nu prea am incredere in mine, e posibil sa fie si asta motivul?

| wildthing a răspuns (pentru Syrten):

E bine sa ai incredere in tine, dar de asemenea trebuie sa stii ca nu exista garantii si certitudini...pentru nimeni. De aceea, consider ca e bine sa-ti ghidezi viata dupa dictonul "hope for the best, but be prepared for the worst". Bucura-te de ceea ce-ti ofera viata, momentul, dar fii mereu cu garda sus.

| Violleta2022 a răspuns:

Interesul lui este DOAR sexul, de aceea nu aduce vorba de iubire si interes pentru tine.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Intreaba-l daca vrea sa fie ceva serios intre voi.

| Hammurabi a răspuns:

Chiar nu înțeleg ce vrei. (cu toate că ar fi culmea să înțeleg ce vrea o femeie laughing )
Nu e suficient să te iubească?
Vrei neapărat să-ți și spună că te iubește?
Dacă tu vezi și simți că te iubește, nu e suficient dacă nu și auzi?

| Syrten explică (pentru Hammurabi):

Chestia e ca imi spune mai mereu sa nu incep sa il iubesc pentru ca voi suferii. dar face multe lucruri dragute care ma cam impiedica sa nu ma indragostesc laughing

| vidia a răspuns:

Probabil așa își arată el dragostea față de tine prin gesturi. Cu timpul vei auzi ce îți dorești.