| nessayaR a întrebat:

Imi place un baiat foarte mult. El stie lucrul acesta. Am vorbit un timp. Pe atunci mie nu imi placea. El a incercat ceva dar eu l-am refuzat. Acum el s-a impacat cu fosta lui, de fapt, ea s-a impacat cu el. Nu stiu cum si in ce fel dar ea stie de mine si cand sunt eu prin preajma ea face tot felul de gesturi ca sa ii vad eu. Noi doi am iesit odata impreuna asta dupa ce i-am zis eu ca il plac. Pana sa incep eu sa il plac il tratam cu indiferenta si vorbeam cu el la misto. Problema e urmatoarea: cand e cu ea nu ma saluta dar cand e singur o face si vorbeste cu altii despre mine si persoanele cu care umblu. De ce il mai intereseaza persoana mea daca el are prietena? Mi-e ciuda ca ea il joaca cum vrea ea. El mi-a zis odata ca ii sunt draga dar eu nu l-am crezut si nici acum nu cred pentru ca nu imi pot scoate din minte faptul ca sa impacat cu ea. Adica daca chiar ma placea nu accepta sa se impace cu ea din nou. Nu stiu ce sa fac si ce sa cred.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Te place si pe tine, dar mai mult o place pe ea. Tu acum, esti rezerva!

| Leerix a răspuns:

Daca te placea pe tine, era cu tine, ce este atat de greu de inteles? Si ce treaba ai tu cu relatia lor? O relatie e formata din 2, iar tu esti a treia persoana. Daca vei reusi tu sa ii desparti (ceea ce mi se pare josnic), iar el o va parasi pe tipa respectiva pentru tine, cu siguranta va exista la un moment dat o alta tipa care sa fie dornica sa te inlocuiasca pe tine, iar el atunci te va parasi si pe tine, stai linistita! big grin
Mai bine iti vezi de viata ta si nu iti mai bagi nasul in relatiile altora. Reorienteaza-te spre alt baiat (singur) si totul va fi ok. laughing

| Fernando777 a răspuns:

Cand am citit povestea ta, m-am regasit 100%. Sunt baiat si am incercat sa sarut o fata care o iubeam extraordinar de mult. Dar ea m-a respins. De atuunci imi este tare rusine sa mai vorbesc cu ea ca inainte. Inca o iubesc enorm de mult si stiu ca si ea dar nu mai am incredere in mine.
Tu ar trebui sa ii explici ca ai facut o greseala respingandul sau macar sa ii spui printr-o persoana ce simti cu adevarat pentru el, nu sta cu gandul la intrebarea " ce ar fi fost daca... ". Mult succes