| nessayaR a întrebat:

Ma aflu intr-o situatie destul de aiurea. Imi place un baiat. Imi place cred ca e putin spus sunt moarta dupa el. M-a facut sa ma indragostesc de el. E acel baiat pentru care am mai pus o itrebare si am zis ca am iesit cu el, pe urma nu ma mai cautat, pe urma iar m-a cautat si intr-un final sa impacat cu fosta lui prietena. Prietena care la mai lasat odata pentru altul si se pare ca a facut-o si acum sau cel putin asa am observat eu. Cum banuiam eu de pe atunci ea sa impacat cu el la ambitie sa imi faca mie in ciuda drept dovada ca dupa 1 luna s-au despartit. Ea acum e cu altu iar el e singur. Eu nu stiu daca el m-a placut sau ma place, la un moment dat inainte sa se impaca cu ea asta imi dadea de inteles. Daca inainte cand era ma saluta cand isi amintea acum am observat ca o face de fiecare data cand ne intalnim si imi si zambeste. Eu sunt o fire mai orgolioasa si nu sunt genul care sa fac eu primul pas. Ma refer ca sa il bag in seama pe fb dar eu nu stiu poate vorbeste cu alta si nu vreau sa fiu acolo unde nu trebuie. Stiu ca a vorbit despre cu colegii lui pentru ca toti zambesc si se uita ciudat cand sunt prin preajma. Nu stiu ce sa fac. O colega imi spune sa fac eu primul pas pentru ca el nu ar avea curajul dupa ce a facut desi nu prea as crede. Il plac foarte mult. Nu stiu ce sa fac.

3 răspunsuri:
| Yay000 a răspuns:

Sincer după faza care ţi-a făcut-o nu merită nici măcar să-l mai doreşti dar părerea mea e că ar trebui să il laşi pe el să facă primul pas pentru că totuşi, este vinovat intr-un fel.

| nessayaR explică (pentru Yay000):

La asta ma gandeam si eu dar din cauza ca se simte vinovat ma gandesc ca nu va face primul pas.

| Maria_Merry_1987 a răspuns:

Vorbeste cu el pe fb, spune-i ca l.ai vazut la scoala si cum e in clasa lui. Etc.