| MentalDisorder2 a întrebat:

is baiat am 16 ani aproape si cred ca m-am dezvirginat singur din greseala.
Stiu ca daca esti virgin ai o ata undeva. Si nu poti belii p. laughing
Eu cand e mica...o pot belii toata si cand e mare doar capu ca in rest ma doare.
SI parca vad o ata da nu stiu daca e aia.
(Nu intrebati cum am reusit...)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul tau este vorba de o afectiune a penisului denumita care este denumita FIMOZA, deci in nici un caz de "dezvirginare" :)) Fiindca tu nu reusesti sa-ti decalotezi (belesti) complet/in intregime penisul decat doar atunci cand penisul tau este in stare flasca (moarta/nesculata). inseamna ca penisul tau este afectat de o FIMOZA destul de avansata. Din ceea ce ai descris in intrebarea ta se poate trage concluzia ca penisul tau este afectat de fimoza destul de "grava" care este probabil de gradul II sau chiar III si din pacate ca vei dori sa fii consultat sau nu, pana la urma tot vei fi NEVOIT sa accepti sa te prezinti unui medic urolog. In astfel de cazuri singura modalitate de rezolvare a situatiei poate fi facuta doar printr-o consultatie efectuata de catre un medic urolog. Acesta va putea stabili in ce masura/grad este afectat penisul pentru a putea sa-l incadreze/clasifice conform urmatorului tabel : CLASIFICARI A FIMOZEI
◾Gradul I : preputul este complet retractabil si prezinta un inel stenonic in teaca
◾Gradul II : preputul este partial retractabil dezvaluind partial glandul
◾Gradul III : preputul este partial retractabil expunand doar meatul urinar
◾Gradul IV : retractarea este imposibila
Deoarece se pare ca afectiunea este chiar severa doar medicul urolog va putea stabili care poate fi cel mai adecvat mod de a actiona in vederea indepartarii afectiunii. Acceseaza si citeste urmatorul articol : http://www.i-medic.ro/......parafimoza. Eventual citeste si urmatorul raspuns, insa se pare ca in cazul tau solutia respectiva nu poata fi aplicata : https://:///...t-sa-mi-o/ Multa sanatate!

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ata nu trebuie sa se rupa! Doar arar se rupe, cand e sexul mai violent, relax!

| mihai69 a răspuns:

Singur nu te poți dezvirgina nici dacă ți-o tai cu toporu'.
Și în plus, nici ața aia nu se rupe decât accidental, în mod normal trebuie să mori cu ea intactă, oricât sex ai face.

| Emilian65 a răspuns:

Dezvirginarea la baieti si fete nu se face de unul singur asa cum zici tu. Ea se face in urma unui act sexual cu o persoana de sex opus, in cazul tau, actul sexual sa fie cu o fata.

| Dragonåsul6666 a răspuns:

Frate, ata nu se rupe daca belesti capul rolling on the floor la majoritatea nici cand fac sex nu se rupe din prima, tot ce ai facut tu acolo e sa o belesti atata tot, ea se rupe doar prin contact sexual, funda?