| xLittlex3 a întrebat:

sad Locuiesc in alta tara, si am vacanta incepand de 28 martie pana pe 15 aprilie..Eu m-am mutat la alt liceu si la liceul asta in care am fost, am cunoscut un baiat [love struck] care desigur, ma place (am toate motivele big grin si prietenii lui mi-au spus, si toti colegii din clasa), si eu il plac.A devenit o obsesie pentru mine straight face. Problema este ca el este timid, cand este intrebat daca ma place (colegii l-au intrebat), a stat cateva secunde si a zis "nu".Dar asta nu inseamna ca nu ma place, ca si eu am fost intrebata daca il plac si am mintit spunand ca nu il plac. Acum o saptamana i-am gasit Facebook-ul si eu l-am bagat in lista si mi-a acceptat cererea de prietenie..Problema este ca, intra zilnic pe Facebook, si cand intra sta vreo 20 de minute nu imi scrie nimic! sad Ma enerveaza ca nu se baga in seama cu mine. Oare asteapta ca eu sa-l bag in seama? :/ Dupa ce ca eu am fost cea care l-a bagat pe Facebook..Nu pot sa-l bag eu in seama. sad sad Dar daca nu fac eu pasul asta, ce o sa facem? Nu o sa ne vorbim vreodata? Mai ales ca m-am mutat de la liceul unde eram eu cu el. Si in plus el nu este roman. (: Dar ne intelegem, deoarece vorbim o limba pe care o stim amandoi.

Ce ma sfatuiti sa fac? :-s Sa-l bag eu in seama? Daca o sa creada ca sunt disperata dupa el?! straight face

Răspuns Câştigător
| GabiArian22 a răspuns:

Baiatul este foarte timid dupa cate ai scris tu.Mai bine iti iei inima in dinti si il bagi tu prima in seama, incerci tu sa te apropii de el, iar dupa ce o sa realizeze ca il placi o sa vezi reactii si din partea lui stai linistita.
E pacat sa pierzi persoana care iti place doar pentru ca e mai timid, poate ca si el e indragostit de tine dar ii este prea frica sa faca primul pas, sa te caute. Daca este asa ai gasit un baiat cam rar in zilele noastre si esti norocoasa asa ca sfatul meu nu mai sta si vorbeste cu el. Timpul trece si nu o sa mai poti sa il dai inapoi. Poate cand o sa te hotarasti o sa fie prea tarziu...

| xLittlex3 explică (pentru GabiArian22):

Asa e big grin. cred ca eu l-am "transformat" intr-un baiat timid laughing pentru ca multi baieti s-au dat la mine si m-au intrebat daca vreau sa fiu cu ei, si de fata cu el i-am refuzat..Si probabil ii este frica sa nu il refuz si pe el, dar el de fapt nu stie ca i-am refuzat pe aia pentru el laughing. Dar cum sa ma bag in vorba cu el, ce sa-i zic? laughing big grin

| GabiArian22 a răspuns (pentru xLittlex3):

Pai sa zicem ca il vezi pe facebook il intrebi pur si simplu ce face... vezi ce raspunde si tot asa pana la urma isi va pierde timiditatea si va prinde putin curaj cand o sa vada ca vrei sa vorbesti cu el.
Te-ai gandit ca poate el se gandeste ca nu vrei sa vb cu el?

10 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Bagă-l în seamă, vorba ta decât să nu vă vorbiți niciodată mai bine riscă n-ai ce pierde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce dragut!
Pai eu cred ca ar trebui sa faci tu si al doilea pas daca spui ca el e timid.Mai bine sa regreti ca ai facut ceva decat ca nu ai facut.

P.S.:in ce tara te.ai mutat?:d

| xLittlex3 explică (pentru anonim_4396):

M-am mutat in Italia. Si el este polonez. (:

| anonim_4396 a răspuns (pentru xLittlex3):

Aha happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Trebuie să-l bagi tu în seamă, rişti să nu mai vorbiţi niciodată.
Te pup!

| Liliana1981 a răspuns:

Baga-l tu in seama altfel e posibil sa nu vorbiti niciodata. Bafta! happy

| Reshma a răspuns:

Pai ai putea sa intrii pe el...si avand in vedere ca nu mai sunteti la acelasi liceu ai putea sa dechizi subiectul legat de cum mai e pe acolothinking si cu timpul poti sa incepi sa vb despre el...Si daca el chiar te place sigur nu o sa spuna ca esti disperata dupa el..Sau fa in asa fel incat sa nu ii dai aceasta impresie.happy Sper ca ti-am fost de ajutor.

| xLittlex3 explică (pentru Reshma):

N-am cum sa vb cu el despre scoala pentru ca si el este in vacanta pana pe 15 aprilie laughing big grin. Ce sa-i zic prima oara? ..Sau, despre ce subiect sa vorbesc cu el? XD