| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Cunosc un baiat de foarte multi ani, suntem cei mai buni prieteni, ne inetelegem perfect, eu il plac foarte mult, insa nu stiu daca si el ma place pentru ca nu lasa sa se vada lucrul asta. Problema e ca suntem foarte departe unul de celalalt si vorbim pe facebook. Nu stiu cum as putea sa-mi dau seama daca ma place si el sau nu?
Voi ce ma sfatuiti sa fac?
Va multumesc!

14 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

In lipsa de alta ocupatie si de alta relatie, este buna si una pe facebook, atata timp cat nu-ti pierzi simtul realitatii. Se pare insa ca tu l-ai pierdut si crezi si in povestiri de tip s.f.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru neutrino):

Pai nu, dar ne cunoastem de 7 ani, am fost colegi de scoala, ne stim foarte bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una, spun lucrurile verde-n fata. Spune-i ca-l placi. N-o sa-ti taie nimeni gatul!(cel putin asa cred)

| usuk a răspuns:

Intreaba-l daca n-are chef deo cafea/suc/inghetata/etc.si daca te place, o sa-si faca timphappy

| PangeeaRogvaiv explică (pentru usuk):

Pai da, dar nu e in tara, locuieste in cealalta parte a Europei...

| Valutzzzu a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Te autoinviti la el sa vrzi ce zice.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Valutzzzu):

I-am spus ca vreau sa merg la matusa mea in vizita care locuieste in aceeasi tara cu el, si mi-a spus ca desi erau vreo 600 de km intre orasul lui si al matusei, mi-a zis ca poate ne vedem daca si eu vreau desigur.

| Valutzzzu a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Pai si? profita si tu de situatia asta.

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Valutzzzu):

Ai dreptate, dar nu vreau sa-i las impresia ca-l urmaresc. Totusi, vreau sa ma comport civilizat ca ma stie un om rational si echilibrat din orice punct de vedere si nu vreau sa-mi stric imaginea.

| Valutzzzu a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Daca tii la el cum zici ar trebui sa risti. Parerea mea. Sper ca te-am ajutat!

| DeatHPupp3t a răspuns:

Cel mia simplu si mai simplu? sa-l intrebi. mai ales ca nu ar fi face-to-face...

| PangeeaRogvaiv explică (pentru DeatHPupp3t):

Eu in urma cu vreo 7 ani i-am spus ca-l plac, insa atunci nu a reactionat ca era prea ocupat cu plecarea din tara. Dupa 4 ani am reluat legatura, dar pe mess si dupa un alt an de discutii pe mess mi-a spus niste lucruri care m-au cam pus pe gand intr-un fel, ca suntem pe aceeasi lungime de unda, ca noi avem mai multe de vorbit, si multe altele. Sunt in ceata rau de tot.

| DeatHPupp3t a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Ei bine. fa-i cunoscute aceste sentimente si acum. de data aceasta trebuie sa reactioneze, si crede-ma ca si atunci s-a intamplat la fel dar probabil preferase sa se prefaca ocupat de ''problema'' lui. tu fi sincera cu el, asa este cel mai bine. nu ai nimic de pierdutwinking

| MiruuuDeea a răspuns:

Exprimati sentimentele!