| EMKing a întrebat:

m-am indragostit de o fata care e foarte draguta, amabila si de treaba, o cunosc de aproximativ 8 luni. dar acum o saptamana am avut o nunta unde a fost invitata si ea. de atunci m-am indragostit de ea. Am incercat sa o intreb intr-un mod subtil daca simte ceva pentru mine, a fost ceva de genul : [Era vorba ca ma simteam prost din cauza unei fete, si am rugat-o sa spuna, ea ce ar face daca eu i-as spune ce simt pentru ea, a sunat ceva de genul raspunsul ei ] :Mie nu imi place de tine, dar daca acea fata simte ceva o sa decurga totul de la sine, iar nu o sa iti spuna ca nu e reciproc sentimentul, la fel ca mine.

Am mai avut prietene dar, nu am mai simtit niciodata sentimentul asta de iubire, cu fluturi in stomac etc. Am 15 ani, iar ea 14, am incercat de mai multe ori sa ii scriu ceea ce simt dar cand am terminat de scris, am sters totul pentru ca imi era frica sa nu stric prietenia sau sa complic situatia.

Va rog sa ma ajutati cat mai repede cu niste sfaturi, va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Gotye a răspuns:

Salut. E o situatie dificila, am trecut si eu prin asa ceva acum foarte putin timp. Eu te sfatuiesc sa incerci sa ii spui ce simti, insa nu vreau sa te descurajez spunandu-ti ca anticipez deja raspunsul...In cazul in care esti refuzat, incearca sa te distantezi de ea, asta ar fi cel mai bine pentru tine. Eu nu am facut acest lucru, inca vorbesc cu fata respectiva si, crede-ma, e dureros. Din partea mea, iti urez succes, sper sa ai parte de ceea ce doresti. Baftawinking

| EMKing explică (pentru Gotye):

Mersi, ai avut dreptate sa ma indepartez de ea, mersi mult de sfat m-a ajutata foarte mult!

2 răspunsuri:
| CMIonut a răspuns:

Uneori si eu simt ceva pentru bff(e fata).Nu stiu daca o plac.Ne cunoastem de la gradinita.I-ati inima in dinti si intreab-o daca te place. Daca zice "Nu"..asta e.Gasesti alta.Linisteste-te,prieteni tot ramaneti..succes!